OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII Niedziela Zwykła 3 MARCA 2019

 1. Od dziś do soboty włącznie trwa 52 tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
 2. Dziecięca grupa misyjna „Jordanki” po każdej Mszy św. oferuje przygotowane słodkości. Dochód jest przeznaczony na salwatoriańską placówkę misyjną w Zambii. Jednocześnie zaprasza wszystkie dzieci do akcji “Zaadoptuj misjonarza na Wielki Post”. Po każdej Mszy św. chętne dzieci mogą wylosować zdjęcie misjonarza, za którego będą się modlić przez cały Wielki Post. Zachęcamy także do napisania listów lub namalowania rysunków, które wyślemy do misjonarzy.  Można je składać w zakrystii do 24 marca. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego wsparcia salwatoriańskich misjonarzy.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy czas czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Rozpoczniemy je wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. W dniu dzisiejszym adoracja trwać będzie w kościele do godz. 18.00, a w poniedziałek i wtorek w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy od godz. 7.30 – 9.00 oraz od godz. 16.00 do 18.00       Szczegółowy plan adoracji:

Niedziela, 3 marca

 • od godz. 15.00 -16.00    Olszówka i przyległe
 • od godz. 16.00 – 17.00   Bystrzańska i przyległe
 • od godz. 17.00 – 18.00   Żywy Różaniec i .Akcja Katolicka

Poniedziałek, 4 marca

 • 7.30 – 9.00 Grupy modlitewne oraz emeryci i renciści
 • 16.00 – 17.00             ul. Argentyna i przyległe, ul. Pocztowa i przyległe
 • 17.00 – 18.00 ul. Olszówka i przyległe, ul. Pokoju i przyległe

Wtorek, 5 marca

 • 7.30 – 9.00 Grupy modlitewne oraz emeryci i renciści
 • 16.00 – 17.00 ul. Szeroka, ul. Czołgistów i przyległe
 • 17.00 – 18.00 Grupy modlitewne, młodzież, ministranci,
 1. W poniedziałek przypada święto Św. Kazimierza, królewicza.
 2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej wraz z rodzicami, odbędzie się we wtorek, o godz. 17.00, w salce pod kościołem
 3. W tym tygodniu 6 marca, przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W tym dniu Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.00, 9.00 16.30 18.00 i 20.00. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę, o godz. 17.30.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania oraz za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
 6. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.15
 7. Nabożeństwa Gorzkich Żali będziemy odprawiać w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15
 8. Przypominamy, że za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 9. Do 31 marca trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. Można zapisywać się za pośrednictwem Internetu na stronie pielgrzymki: faustyna.bielsko.pl lub w zakrystii po każdej Mszy św.
 10. 13 marca 2019 r. o godz. 17.00 odbędzie się w Katedrze św. Mikołaja w Bielsku-B modlitwa ekumeniczna.  Zapraszamy
 11. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się na plebanii, 11 marca o godz. 19.00.
 12. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia 

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                    

                                                                   Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz