OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 Maja 2020

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 • W czwartek – wspomnienie Św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
 • W piątek– wspomnienie dowolne św. Rity z Casci, zakonnicy.
 • W przyszła niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Panskiego.

                                       

II   OGŁOSZENIA

 1. Przypominamy iż w Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele może  uczestniczyć według nowych wytycznych 126 osób. Korzystających z dyspensy od niedzielnej mszy św. zapraszamy na Msze św. poranne w ciągu tygodnia o godz. 6.30 i 7.00
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni modlitw o urodzaje po każdej Mszy św. w tych dniach będziemy odmawiać modlitwy błagalne..
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 5. W piątek, 22 maja br. zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na nabożeństwo do św. Rity z poświeceniem róż i poświęceniem nowego obrazu św. Rity namalowanego dla naszego kościoła.
 6. Od piątku rozpoczynamy odmawianie Nowenny do Ducha Świętego.
 7. Zachęcamy do sakramentu pokuty i komunii św. wielkanocnej. Okres komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej tj. do 7.06.2020 r.  Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.
 8. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Serdecznie zachęcamy do oglądania
 9. We wtorek 19 maja 2020 r. o godz. 19.00 ks. prof. Jan Machniak wygłosi w Hałcnowie katechezę „TOTUS TUUS – maryjny rys modlitwy św. Jana Pawła II”. Katechezę będzie można wysłuchać dzięki transmisji internetowej na kanale YouTube Bazylika Hałcnów.
 10. Kancelaria parafialna czynna na telefon.
 11. Codziennie o godz. 20.30 w naszej kaplicy domowej odmawiamy różaniec z intencją o ustanie epidemii i o życiodajny deszcz.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest tygodnik „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz nasza gazetka „Głos Królowej”.
 13. Do wieczności odeszła śp. Maria Grygiel. Duszę zmarłej polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się: Wieczne odpoczywanie…

 

Składam serdeczne „Bóg Zapłać” za każdą modlitwę i ofiarę pieniężną na utrzymanie kościoła!

 Z zachowaniem zaleceń sanitarnych zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                                     
Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz