OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 KWIETNIA 2019

 1. Serdecznie witamy księdza rekolekcjonistę Romualda Baingo SDS, który poprowadzi nasze tegoroczne rekolekcje parafialne, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone ulotki z programem rekolekcji, które można z sobą zabrać do domu. Módlmy się o owocne przeżycie rekolekcji i właściwe przygotowanie do spowiedzi świętej. Dniem spowiedzi rekolekcyjnej jest wtorek w godzinach od 8.00 do 9.00 oraz od 16.00 do 18.00. Prosimy o nie odkładanie sakramentu pojednania na późniejszy czas. W sposób szczególny zachęcamy do wzięcia udziału w Parafialnej Drodze Krzyżowej, w środę  o godz. 19.00. W czasie rekolekcji Msze święte z nauką ogólną będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W środę na Mszach świętych zbierana będzie taca przeznaczona dla Księdza Rekolekcjonisty. Rekolekcje dla dzieci odbędą się z podziałem na grupy wiekowe. Spotkanie dla dzieci kl. I, II i III  w poniedziałek i wtorek rozpocznie się o godz. 9.30 a zakończy o godz. 10.45. Prosimy rodziców o doprowadzenie dzieci do kościoła.
 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.15 oraz na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.15.  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 2. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.30 na plebanii
 3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
 4. W piątek 12 kwietnia, zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Bielska-Białej. Rozpoczęcie o godz. 17.00 w kościele Świętego Maksymiliana Kolbe a zakończenie na Osiedlu Karpackim, w kościele Jezusa Odkupiciela Człowieka. Nasza parafia poproszona została o niesienie Krzyża od stacji VIII do IX.
 5. W przyszłą niedzielę 14 kwietnia, przypada Niedziela Palmowa czyli niedziela Męki Pańskiej. Uroczysta Liturgia o godzinie 12.30 rozpocznie się przed kościołem, następnie procesyjnie udamy się na Mszę Św. Po jej zakończeniu rozstrzygnięty zostanie konkurs na „najwyższą palmę” do udziału w którym wszystkich serdecznie zachęcamy.W niedzielę obchodzony jest również Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się przy biskupie diecezjalnym w kościele katedralnym. W naszej diecezji zapraszamy młodzież na godz. 13.30 do kościoła  Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej.
 6. Jak co roku w przyszłą niedzielę ministranci i młodzież przed każdą Mszą św. rozprowadzać będą palmy.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty i nową figurę do Bożego Grobu.
 8. W niedziele 19 maja zapraszamy na wyjazd do Sanktuarium Św. Rity w Nowym Sączu. Zapisy w Zakrystii. Koszt wyjazdu 35 zł.
 9. Przed plebanią do 12 kwietnia umieszczony jest kontener na makulaturę
 10. Świetlica Dzieciątka Jezus zaprasza do udziału w Programie Wzmacniania Rodziny – warsztatach dla rodziców i dzieci w wieku od 10 do 14 roku życia. Szczegóły znajdują się na plakacie.
 11. W sklepiku w dolnym kościele można nabyć „Baranki wielkanocne” i świece „Paschaliki”.

 

Wszystkim Parafianom i gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.                                                   

                                                                          Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz