OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 29 marca 2020

 1. Przezywamy 5 niedzielę Wielkiego Postu. Uświadamiamy sobie iż Bóg wciąż obdarza nas darem nowego życia. Świadectwem tego jest fakt wskrzeszenia Łazarza. Pozwólmy swoje grzechy zanurzyć w miłosierdziu Bożym, aby doświadczyć bogactwa nowego życia.
 2. Przypominamy iż, Biskup Roman Pindel udzielił dyspensy od niedzielnej Mszy Świętej wszystkim wiernym Diecezji Bielsko-Żywieckiej aż do odwołania. Szczegółowe zalecenia duszpasterskie na czas epidemii znajdują się na stronie internetowej parafii oraz diecezji.
 3. Przeżywajmy Eucharystię za pomocą mediów: Z naszej świątyni parafialnej transmisja Mszy św. w niedzielę online  – na You-Tube, oraz facebooku parafialnym  o godz. 8:00 i 19:15 oraz w tygodniu o godz. 18.00  Podczas oglądania transmisji przypominamy o Komunii Duchowej czyli. wzbudzeniu pragnienia przyjęcia Chrystusa Eucharystycznego.
 4. Chociaż odwołane są wszystkie nabożeństwa. To zachęcamy do wysłuchania Gorzkich Żali z naszego kościoła w niedzielę o godz. 17.15.
 5. W poniedziałek ,wtorek i środę Msze św. są sprawowane o godz. 7.00; 9.00; i 18.00
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.
 7. W czwartek, 2 kwietnia przypada 15. rocznica śmierci Jana Pawła II, papieża. Przez jego wstawiennictwo w tym dniu módlmy się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o powstrzymanie pandemii
 8. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Transmisja Drogi Krzyżowej (bez udziału wiernych) o godz. 17.15 na You-Tube oraz facebooku parafialnym. Wszelkie informacje o posłudze sakramentalnej w czasie epidemii, można uzyskać pod nr tel. 33 814 11 13.
 9. W tym miesiącu  pierwszy raz nie będzie odwiedzin chorych, ale zrobimy to dla tych, którzy będą tego pragnęli i zgłoszą to telefonicznie.   33 814 11 13.
 10. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Pozostając w domu kontynuujcie odprawianie pierwszych sobót miesiąca. Zachęcamy aby łączyć się z sanktuarium na Krzeptówkach: o 18.30pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo – sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach poprzez transmisje na żywo na smbf.pl. Materiały do osobistej medytacji będą znajdowały się również na naszej stronie parafialnej.
 11. W przyszła niedzielę 5 kwietnia przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Z oczywistych względów nie będzie procesji z palmami.
 12. Spotkanie róż różańcowych (zmiana tajemnic różańcowych), nie odbędzie się. Następny termin spotkania zostanie ogłoszony. Do tego czasu prosimy o kontynuowanie modlitwy według dotychczasowych ustaleń. Intencje modlitewne na kwiecień są następujące: Za osoby uzależnione, aby otrzymały pomoc i zostały otoczone opieką oraz  o zaprzestanie pandemii koronawirusa.
 13. Kancelaria parafialna pozostaje nieczynna. Kontakt z kancelarią parafialną tel. 33 814 11 13.
 14. Tegoroczny Wielki Postu, to także czas próby naszego człowieczeństwa i chrześcijaństwa. Zwracamy się z apelem abyśmy zatroszczyli się o osoby starsze, samotne i żyjące obok nas-nie tylko bliskich ale i sąsiadów i znajomych. Zatroszczmy się o nich jeśli trzeba pomóżmy zrobić zakupy. Niech ten czas będzie czasem prawdziwej Caritas dla nas wszystkich. Chętnie pomogą również nasi wolontariusze.
 15. Codziennie o godz. 20:30 w naszej kaplicy domowej na plebanii, odmawiamy różaniec w intencji zaprzestania pandemii. Tę modlitwę transmitujemy przez stronę parafialną na Facebooku (Parafia NMP Królowej Świata w Bielsku-Białej). Pozostając w domu, módlcie się razem z nami.
 16. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Dominik Caputa. Duszę zmarłego polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie …

                      Dziękujemy wam za wszelkie  słowa wsparcia i umacnianie nas w naszej posłudze.  Zapewniamy was o naszej modlitewnej pamięci i łączności z wami. Niech Maryja Królowa Świata patronka naszej parafii wlewa w nasze serca pokój i nadzieję.

               W tym czasie pamiętajmy „Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Ci, co żyją miłością, widzą głębiej. Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle”( Lothar Zeneti). Żyjmy wiarą „że Bóg jest pośród nas i że Bóg zawsze zwycięża.   

                                          Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz