OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 18 marca 2018 r.

 1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
 2. W poniedziałek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu imieniny obchodzi ks. superior Bogdan Cwynar. Księdzu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki NMP Królowej Świata. Zapraszamy na Mszę św. imieninową sprawowaną w jego intencji w poniedziałek o godz. 18.00.
 3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
 4. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.00.
 5. Tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami Bielska –Białej odbędzie się w piątek 23 marca. Rozpocznie się w Kościele św. Andrzeja Boboli o godz. 17.00 i przejdzie do naszego kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej  organizowanej dla całego miasta Bielska Białej, pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Gregera. Polecamy ja szczególnie tym, którzy ze względu na rozmaite zajęcia jeszcze w tegorocznym Wielkim Poście nie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. Niech udział w niej będzie wyrazem naszej wiary.  W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej w naszym kościele. o godz. 17.15
 6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Jest to też Światowy Dzień Młodzieży. Młodzież gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego w kościele katedralnym. W naszej diecezji początek liturgii o godz. 13.30 przed kościołem Trójcy Przenajświętszej w Bielski-Białej.  W tym dniu przypada tez 26 rocznica erygowania naszej diecezji.
 7. Z racji obchodów Niedzieli Palmowej liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego zostaje przeniesiona na 9 kwietnia tj. na poniedziałek po zakończonej Oktawie Wielkanocnej.
 8. W przyszła niedzielę odbędzie się konkurs na „ Najpiękniejszą Palmę”. Rozstrzygnięcie po Mszy św. o godz. 11.00. Będzie to główna Msza św. ubogacona procesją z palmami. Rozpoczęcie procesji przy drodze światła.
 9. Jak co roku w przyszłą niedzielę ministranci i młodzież przed każdą Mszą św. rozprowadzać będą Palmy.
 10. W zakrystii oraz do skarbon można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
 11. Zachęcamy do nabycia baranków „Caritas” i świec ‘Paschalików” które znajdują się w dolnym kościele i przy wyjściu z kościoła. Część dochodu przeznaczona jest na pomoc ofiarom poszkodowanym w katastrofie budowlanej w Poznaniu
 12. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w środę o godz. 19.00 na plebanii.
 13. Rada Osiedla Mikuszowice Śląskie zaprasza mieszkańców do Domu Kultury na zebranie sprawozdawcze w dniu 23 marca o godz. 17.00
 14. Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na film pt. „Katolicyzm”. Projekcja odbędzie się w sobotę 24 marca o godz. 19.00 w kościele ks. Pallotynów. Szczegóły na plakacie.
 15. Urząd Miejski w Bielsku Białej serdecznie zaprasza osoby starsze i niepełnosprawne na „Dzień Otwarty” 29 marca br., miejsce spotkania Plac Opatrzności Bożej 18  w godz. od 9.00 – 15.00. Szczegóły w gablocie.
 16. Zgromadzenie Córek Bożej Miłości rozpoczyna nabór do szkoły podstawowej na rok szkolny 2018/2019. Szczegóły w gablocie.
 17. W ciągu tygodnia Msze św. sprawowane są w dolnym kościele.
 18. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
 19. W minionym tygodniu do wieczności Bóg powołał śp. Janinę Sumikowską i Wandę Adamaszek. Duszę zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia  

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                      

                                                                       Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz