OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 5 czerwca 2022

 

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 • We wtorek – wspomnienie dowolne Bł. Michała Tomaszka, prezbitera.
 • W środę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
 • W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kaplana
 • W sobotę – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła

 

 

II   OGŁOSZENIA

 

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha Św, która kończy w liturgii okres wielkanocny.
 2. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30
 3. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się w poniedziałek 6 czerwca o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 4. We wtorek odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 7. Zapraszamy Panie na Salwatoriańskie spotkanie kobiet w naszym kościele   “KOBIETA, KTÓRĄ KOCHA BÓG” w sobotę, 11 czerwca, od godz. 9.00 do 14.00; wprowadzenie w to wydarzenie nastąpi już w piątek, 10 czerwca, w czasie wieczornej Eucharystii  o godz. 18.00, po której odmówimy Różaniec św. z refleksjami na temat miejsca kobiety w zbawczym planie Boga.PROWADZĄCY: Maria Miduch– teolog, wykładowca zagadnień biblijnych, autorka wielu książek; opowie o biblijnych kobietach. Siostra Krzysztofa Kujawska CSDP– pasterka; opowie nam o niezwykłej miłości i o tym, co ta miłość dla nas oznacza. Serdecznie zapraszamy!
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Gościć będziemy ks. Krzysztofa Czaplę, który wygłosi kazania propagujące nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi pięciu pierwszych sobót miesiąca.
 9. W ramach światowych Dni Rodziny w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Będzie to zwieńczenie IX tygodnia modlitw za powołanych do małżeństwa „Tak na Serio”, który dzisiaj rozpoczynamy.
 10. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Pana Jezusa. Wyjazd w dniu 18 czerwca o godz. 7.00 z ul. Startowej. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w Zakrystii.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella w terminie od 10 – 17 października 2022r. Szczegółowy program znajduje się w gablocie. Zapisy pod nr tel. 533 489 003
 12. Rada osiedla Mikuszowice Śląskie zaprasza serdecznie na piknik z okazji Dnia Dziecka w sobotę 11 czerwca o godz. 15.00 na terenie integracyjnym za Delikatesami Centrum- klubem Kultury. Zapraszamy wszystkie dzieci: duże i małe.
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej.

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia 

życzymy błogosławieństwa Bożego

oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                         

 

 

                                                                                                                      Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz