OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20 maja 2018 r.

 1. Przez cały miesiąc maj serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, o godz. 17.30.
 2. W poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 3. W czwartek, obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 4. W sobotę, obchodzimy wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta. Wieczorem nabożeństwo majowe poprowadzi misyjna grupa dziecięca „Jordanki”. A w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini odbędą się święcenia kapłańskie, pięciu Salwatorianów. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
 5. Rozpoczął się Tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa ‘Tak Na Serio”. Potrwa do 27 maja. Zapraszamy do skorzystania ze wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów organizowanych w ramach tego tygodnia. Między innymi o wychowaniu dzieci, komunikacji miedzy małżonkami, przyczynach niepłodności. Będzie można skorzystać też z bezpłatnego kursu tańca prowadzonego przez szkołę „Cubana”, oraz z pokazu gotowania  Pana Rączki. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie parafialnej jak również na stronie internetowej.
 6. Do 26 maja przy plebanii podstawiony jest kontener na makulaturę
 7. 26 maja zapraszamy na 51 pokutny marsz różańcowy w intencji naszej Ojczyzny. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w Kaplicy Kościoła NSP Jezusa w Bielsku-Białej.
 8. W czwartek o godz. 19.00 przy kościele zapraszamy na spotkanie sportowe dla biegaczy. Nie ma żadnych ograniczeń, zapraszamy zarówno początkujących jak i już biegających. Rozruch i bieganie poprowadzi Pan Łukasz Kałuża. Jest to nowa inicjatywa adresowana dla wszystkich. W zdrowym ciele zdrowy duch.
 9. Społeczność Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej zaprasza uczniów kończących gimnazjum na dzień otwarty, który odbędzie się 24 maja, w czwartek w godzinach od 8.30-14.00, w budynku przy ul. Krasińskiego 17.
 10. Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza do kościoła ks. Pallotynów. w dniu 26 maja o godz. 20.00 na film pt. „Ignacy Loyola” .
 11. W przyszłą niedzielę. 27 maja na Mszach św., dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej nr 25 w ramach akcji Pola Nadziei zaprezentują poezję ks. Jana Twardowskiego z okazji 10-lecia nadania Szkole jego imienia. Po Mszach św. będą kwestować na hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
 12. Zapraszamy do udziału w 5 marszu dla Życia i Rodziny w Bielsku Białej, który odbędzie się w niedziele 27 maja br.. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 14.00 w katedrze św. Mikołaja i przemarsz do parku Słowackiego, gdzie będzie miał miejsce piknik rodzinny.
 13. Uroczystość Bożego Ciała przezywać będziemy 31 maja, tak jak co roku prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I  – mieszkańców ul. Kąpielowej, Startowej i Bystrzańskiej pod patronatem Rady Parafialnej;

II –  mieszkańców „Domu Nauczyciela”;

III – mieszkańców ul. Pocztowej i przyległych pod patronatem Koła Żywego Różańca;

IV – (przy krzyżu misyjnym) członków Akcji Katolickiej.

 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej” oraz nowego numeru kwartalnika „Salwator”.
 2. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał śp. Józefa Tyca, Romanę Kubik oraz Aleksandrę Kopeć. Ich dusze polecajmy Bożemu miłosierdziu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia  

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata

                                                        Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz