OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada 2020 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W poniedziałek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
 • W środę – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa.
 

OGŁOSZENIA

 1. Obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele są odprawione w porządku niedzielnym. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Zachęcamy do zyskania odpustu zupełnego za zmarłych, który w tym roku decyzją Penitencjarii Apostolskiej możemy uzyskać przez 8 dowolnie wybranych dni w miesiącu listopadzie (zamiast tradycyjnych od 1 do 8 listopada), pod następującymi warunkami: nawiedzenie cmentarza i dowolnej modlitwy za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 2. Drugiego listopada, w poniedziałek, wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30; 7;00; 15.00 ( z powodu epidemii pozostajemy w kościele) i o godz. 18.00
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 4. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na różaniec z wypominkami o godz. 17.30. Codziennie modlimy się za wszystkich poleconych nam zmarłych, jednakże każdego dnia wyczytywane będą imiona zmarłych z poszczególnych ulic według planu, który znajduje się w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę św. o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 8. Odwiedziny chorych: w piątek, od godz. 8.00 ks. Wiesław; w sobotę, od godz. 8.00 ks. Piotr i ks. Marek. Osoby, które z obawy przed zakażeniem, pragną przełożyć odwiedziny chorych na następny miesiąc prosimy o informację telefoniczną.
 9. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Różaniec Do Granic Nieba”, która potrwa do 8 listopada. W naszym kościele w ramach tej akcji odbędzie się dzisiaj Msza św. o godz. 11.00. Od dnia 2 do 8 listopada zapraszamy na różaniec do kościoła po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do modlitwy i pokuty. Osoby starsze, które nie mogą przyjść do kościoła wieczorem niech w tym czasie łączą się z nami na modlitwie różańcowej w swoich domach. Wyrazem tego niech będzie zapalona  świeca. Szczegółowe informacje odnośnie tej inicjatywy znajdują się na stronie rozaniecdogranic.pl
 10. W przyszła niedzielę 8 listopada zapraszamy o godz. 15.30 na Mszę św. trydencką.
 11. Prosimy członków Koła Żywego Różańca o przyjście w dniu 8 listopada na godz. 17.30 na modlitwę różańcową i Mszę św. wieczorną. Następna data spotkania będzie ogłoszona..
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nasza gazetka parafialna.
 13. Zachęcamy do nabycia kwartalnika „Salwtor” oraz Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2021 rok. Dochód przeznaczony jest na Misje.
 14. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. zachowując przepisy na czas epidemii.
 15. Do wieczności z nasze wspólnoty parafialnej odeszli śp. Helena Foksińska i śp. Tadeusz Skrzela. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz