OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość NMP Królowej Świata (Odpust parafialny) 26 sierpnia 2018 r.

 

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W poniedziałek 27 sierpnia – wspomnienie Św. Moniki.
 • We wtorek, 28 sierpnia – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 • W środę 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela..

 

II   OGŁOSZENIA
 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową. Serdecznie witamy Ks. Sławomira Soczyńskiego – salwatorianina, wykładowcę WSD w Bagnie, pracownika naukowego UP Jana Pawła II w Krakowie oraz redaktora Salvatorianische Mitteilungen, który głosi kazania na wszystkich Mszach św. i odprawi uroczystą Mszę św. odpustową, za co składamy Mu serdeczne Bóg zapłać. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie naszej parafialnej uroczystości. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 2. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 3. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu tj. 1 września ks. Janusz i ks. Piotr odwiedzą chorych. proboszcz odwiedzi chorych w pierwszy piątek miesiąca 7 września.
 5. Od 1 września tj. soboty Msze św. poranne będą odprawiane o godz. 6.30 i 7.00. a od 2 września będzie odprawiana w niedzielę Msza św. Młodych o godz. 19.15.
 6. W pierwsza niedzielę września na Mszę św. o godz. 11.00 wraca parafialna Schola. Zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego śpiewania dla Pana Jezusa i parafian. W tym roku zapraszamy również do współpracy rodziców i dziadków, którzy potrafią grać na jakimś instrumencie, oraz zechcą dołożyć swój talent by razem z dziećmi i prowadzącymi, wspólnymi siłami tworzyć coś pięknego na Bożą chwałę. Wszystkich chętnych zapraszamy na najbliższą próbę w niedzielę 2-go września o godz. 10.00 do salki pod kościołem. Dodatkowe szczegóły u prowadzących Scholę. Zapraszamy.
 7. Rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 25 i Gimnazjum nr 7 odbędzie się 3 września, Mszą św. o godz. 9.00. W szkole rozpoczęcie około godz. 10.00.
 8. Redakcja Gazetki Parafialnej wraz z Akcją Katolicką organizują dziękczynną pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych na Jasnej Górce, w Pasierbcu i Limanowej. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 22 września. Koszt 55 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. Wyjazd do Krakowa, by przez wstawiennictwo św. Rity dziękować i prosić Miłosiernego Boga, odbędzie się 22 września. Szczegóły na plakacie.
 10. Kontener na makulaturę będzie podstawiony do 31 sierpnia br.
 11. Spotkanie przygotowujące „Biesiadę” odbędzie się 31 sierpnia o godz. 19.00 na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w zorganizowanie „Biesiady”
 12. Prosimy o przynoszenie rzeczy na loterię fantową. Za już złożone dziękujemy.
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, dostępny jest nowy nr „Gościa Niedzielnego”, „ Niedzieli”, oraz kolejny nr gazetki parafialnej „Głos Królowej”, w którym znajduje się wywiad z ks. proboszczem.

 

    Wszystkim Drogim Parafianom i sympatykom naszego kościoła z okazji odpustu parafialnego życzymy, by Maryja, nasza Matka, Królowa Świata, pomagała nam trwać w  wierze, nigdy nie tracić nadziei i wzrastać we wzajemnej miłości.  Modlitwą ogarniamy Wszystkich Solenizantów i  Jubilatów tego tygodnia

                                                                                              Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz