OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Najświętszej Trójcy 27 maja 2018 r.

 1. Witamy dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej nr 25 w ramach akcji Pola Nadziei. Dziękujemy za zaprezentowanie poezji ks. Jana Twardowskiego z okazji 10-lecia nadania Szkole jego imienia. Po Mszach św. odbywa się kwesta na hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
 2. Dzisiaj kończy się tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa „Tak na serio”. Zapraszamy na marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się o godz. 14.00 w katedrze św. Mikołaja. Narzeczonych zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.15 do naszego kościoła, ze specjalnym błogosławieństwem narzeczonych. Po Mszy wspólna Agapa.
 3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się próba dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii.
 4. We wtorek obchodzimy wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. W tym dniu zapraszamy na dodatkowe nabożeństwo Majowe na Koziej Górce. Wyjście wspólne o godz. 17.30 z parkingu przed Kościołem. O godz. 19.00 przy Schronisku nabożeństwo majowe, prowadzone przez młodzież.
 5. W środę o godz. 16.30 odbędzie się spowiedź dla dzieci przystępujących do rocznicy I Komunii Świętej. W tym dniu wspominamy Św. Jana Sarkandra, patrona naszej diecezji.
 6. W czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu będą odprawiane tak jak w niedzielę, bez Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 9.30 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Zapraszamy  dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów, szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej i dzieci obchodzące rocznicę pierwszej Komunii Świętej.  Prosimy o przyniesienie kwiatów nie tylko przez dzieci sypiące. Kwiaty prosimy składać przed Mszą Św. w zakrystii. Zachęcamy do udziału w procesji w strojach regionalnych. Prosimy także jak co roku o przygotowanie ołtarzy: I  – mieszkańców ul. Kąpielowej, Startowej i Bystrzańskiej pod patronatem Rady Parafialnej; II –  mieszkańców „Domu Nauczyciela” ; III – mieszkańców ul. Pocztowej i przyległych pod patronatem Koła Żywego Różańca; IV – (przy krzyżu misyjnym) członków Akcji Katolickiej. Mieszkańców ulic, którymi przejdzie procesja prosimy o udekorowanie domów.  Kazania w Uroczystość Bożego Ciała wygłosi ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów, ks. Krystian Kolba SDS.  W tym dniu kończymy też nabożeństwa majowe.
 7. Od piątku zapraszamy, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, na Oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną o godz. 17.30.
 8. W piątek 1 czerwca obchodzimy wspomnienie Św. Justyna, męczennika . Z racji przypadającego ich święta modlimy się za wszystkie dzieci. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy o godz.30.
 9. W tym tygodniu przypadają, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała zapraszamy dzieci na spowiedź pierwszopiątkową o godz. 17.15 oraz na Mszę św. o godz. 18.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 • W tym tygodniu odwiedzamy chorych: w piątek od godz. 8.00 – ks. proboszcz, w sobotę od godz. 8.00 – ks. Janusz i ks. Piotr
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Dziękczynienia, przed kościołami zbierane będą ofiary przeznaczone na kontynuację prac w Świątyni Opatrzności Bożej. 3 czerwca odbędzie się również coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Pana Jezusa organizowane przez koło Żywego Różańca w dniu 17 czerwca 2018 r. – zapisy w Zakrystii.
 • Zabrany został kontener dziękujemy za złożoną makulaturę. Ponownie kontener zostanie podstawiony 22 czerwca.
 • Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i specjalnego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej” z okazji dnia dziecka, w którym znajdują się m.in. wspomnienia z dzieciństwa księży pracujących w naszej parafii i konkurs dla najmłodszych.

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                      

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz