OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Bożego Narodzenia oraz Niedziela Świętej Rodziny 25 grudnia 2021 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Kontemplujemy fakt, że Bóg stał się człowiekiem dla naszego zbawienia i zamieszkał pośród nas. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 19.15 . Dzisiaj kończy się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.
  2. Jutro w niedzielę, przezywać będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.  Jest to zarazem drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 19.15. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. W poniedziałek obchodzimy święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Po Mszach św. poświęcenie wina.
  4. We wtorek obchodzimy święto Świętych Młodzianków.
  5. W piątek przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszamy wiernych na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym, po której odprawimy uroczyste nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Każdy kto w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy i spełni zwykłe warunki odpustu zyskuje odpust zupełny.
  6. Ksiądz Biskup udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji Bielsko-Żywieckiej dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 31 grudnia 2021r.
  7. W sobotę, 1 stycznia 2022r. przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także dzień modlitw o pokój na świecie. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.  Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które w miesiącu styczniu będzie miało następujący przebieg. Godz. 7.20 różaniec.  Msza św. godz. 8.00 a po Mszy św. rozważanie. Informujemy iż w Nowy Rok nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. oraz 19.15.
  8. Przypominamy iż Wizyta duszpasterska tzw. „Kolęda” w formie wizyty u rodzin, które zaproszą duszpasterza rozpocznie się 4 stycznia 2022 r. Plan Kolędy znajduje się w gazetce parafialnej, na stronie internetowej i w gablocie. Po zapoznaniu się z nim można zaprosić kapłana wypełniając kartę i wrzucając ją do skrzynki znajdującej się przy wejściu do kościoła, albo do skrzynki na listy znajdującej się przy wejściu na plebanię, lub na tacę do dnia 2 stycznia 2022 r. Karty do zgłoszenia wizyty duszpasterskiej znajdują się przy wyjściach z kościoła. Dobrym uczynkiem będzie pomoc w zgłoszeniu kolędy osobom starszym.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Podziękowania.

Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy włożyli wiele trudu abyśmy mogli godnie przezywać Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję Pani dekoratorce i grupie adoracyjno-biblijnej, Pani układającej kwiaty oraz tym wszystkim, którzy im pomagali za wykonanie  szopki Bożonarodzeniowej i dekoracji świątecznej. Dziękuję Państwu Gruszczyk oraz anonimowemu parafianinowi za  ofiarowanie choinek do kościoła. Dziękuje Panu Czesławowi Konior za wybudowanie zewnętrznej szopki. Dziękuję Panom kościelnym, Panu Organiście, osobom sprzątającym kościół, Służbie Liturgicznej Ołtarza. Dziękuję kapłanom. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do tego, abyśmy jak najlepiej mogli przeżyć dany nam przez Boga ten świąteczny czas. Wszystkim składam z serca płynące „Bóg Zapłać”!

Życzenia z Okazji Świąt Bożego Narodzenia.

               Przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia. Niech Jezus Chrystus nieustannie rodzi się w waszych sercach.  Niech wnosi do Was i Waszych rodzin: pokój, miłość , dobro i wzajemną życzliwość. Niech moc wiary pomoże wam usunąć z życia wszelkie podziały i wszelki lęk, niech wzrasta  w was przekonanie że z Bogiem da się wszystko pokonać. Chorzy, samotni, przeżywający lęk przed zakażeniem niech będą pocieszeni i napełnieni nadzieją. Niech Bóg, który przyszedł na świat jako dziecię podniesie rękę  i błogosławi  całej naszej parafii, każdemu i każdej z was. Zdrowych, radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!                    

Ks. Wiesław Ogórek SDS proboszcz