OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego 2020

 

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W poniedziałek – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika.
 • W środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
 • W czwartek – wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

 

II   OGŁOSZENIA

 

 1. Dzisiaj przypada liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
 2. W poniedziałek, we wspomnienie św. Błażeja po każdej Mszy św. nastąpi specjalne błogosławieństwo ku czci św. Błażeja chroniące nas od choroby gardła.
 3. W środę na każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione chleb i woda ku czci św. Agaty chroniące nas od grożących nam niebezpieczeństw, zwłaszcza od klęski ognia. Prosimy o przyniesienie ze sobą do kościoła chleba.
 4. Na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o godz. 17.30
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16.30. Spowiedź od godz. 16.00. Spowiedź dla dorosłych od godz. 17.30. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na kolejną noc Nikodemową.
 6. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską „Kolędę”. Dziękujemy za gościnne przyjęcie, wspólną modlitwę, różne sugestie i złożone ofiary. Niech przyjęcie błogosławieństwa Bożego towarzyszy Wam przez cały rok.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w terminie od 13 do 20.03.2020 r. Bliższe informacje znajdziecie w gablocie i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 8. Osoby, które podczas kolędy wyraziły chęć włączenia się w modlitwę różańcową w ramach „Róż Różańcowych” zapraszamy na spotkanie do dolnego kościoła w dniu dzisiejszym o godz. 16.30
 9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
 10. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Bronisława Stasiak, Marianna Cymbała, Maria Śpiewak. Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie …

 

Wszystkim Parafianom, gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                              

                                                                  

   

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz