OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 4 KWIETNIA 2021r.

  1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. zostaną odprawione o godzinie 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00 nie będzie Mszy św. o godz. 19.15.
  2. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze święte będą odprawiane tak jak
    w każdą niedzielę za wyjątkiem Mszy św. o godz. 19.15. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i Piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  4. W Środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  5. Codziennie (również dzisiaj) o godz. 15.00 zapraszamy na nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  6. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W przyszłą niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 zapraszamy na „Godzinę Miłosierdzia”. Po której zostanie odprawiona Msza św. w rycie trydenckim.
  8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym świątecznego numeru naszej parafialnej gazetki „Głos Królowej”.

 

Serdeczne dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się byśmy wszyscy mogli jak najlepiej przeżyć uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Szczególne podziękowania składam Pani Ani układającej kwiaty i grupie „Biblijno–Adoracyjnej” za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękuję księżom za posługę w konfesjonale i przewodniczenie celebracjom liturgicznym. Dziękuję Panom kościelnym: Romanowi i Stanisławowi za wzmożony wysiłek w tych dniach. Panu organiście Przemysławowi. Dziękuję Służbie Liturgicznej, lektorom i ministrantom, Dziękuję wszystkim zaangażowanym w liturgię. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję Osobom sprzątającym kościół. Wszystkim adorującym dziękuję za modlitwę i wypraszanie łask dla całej naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na utrzymanie kościoła składane na tacę i te przelane na konto parafialne.  Za każde dobro składam serdeczne „Bóg Zapłać”. Przepraszam za wszelkie niedogodności związane z ograniczeniem ilości wiernych w kościele.

 

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Drodzy parafianie i goście. Życzę wam by te święta mimo obostrzeń, przeżyte niejednokrotnie w izolacji,  zbliżyły każdego z was do Chrystusa. Niech Zmartwychwstały Chrystus wnosi w wasze życie i w życie waszych najbliższych, miłość, radość, pokój i pogodę ducha. Niech da wam moc abyście zmieniali swoje życie. Niech wasze rodziny  będą szczęśliwe a wiara w Zmartwychwstałego Pana czyni was prawdziwymi Jego uczniami. Niech świadome przeżywanie  tego świątecznego czasu pozwoli wam nabrać jeszcze większej pewności, że Jezus jest Panem życia i nic nie dzieje się bez jego woli. Niech to będzie źródłem waszej prawdziwej  radości.  Niech Zmartwychwstały Chrystus, Wam wszystkim błogosławi  i obdarza wszelkimi potrzebnymi łaskami.                

Radosnego Alleluja!
Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz