OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 01 kwietnia 2018 r.

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. zostaną odprawione o godzinie 8.00; 9.30;11.00; 12.30;18.00 nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 i 19.15.
 2. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze święte będą odprawiane tak jak
  w każdą niedzielę za wyjątkiem Mszy św. o godz. 19.15 Taca z tego dnia jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 3. We wtorek o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie rodziców oraz dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 4. We środę o godz. 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30, a adoracja Najświętszego Sakramentu  w czwartek od godz. 17.00.
 6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00 oraz Msza Św. o godz. 16.30. Spowiedź dla dorosłych od godz. 17.30. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, po porannej Mszy św.
 7. W sobotę, 7 kwietnia, o godz. 17.15 zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Drogi Światła, które poprowadzi Akcja Katolicka.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 9. Czciciele Bożego Miłosierdzia serdecznie zapraszają do Łagiewnik na nocne czuwanie przed świętem Bożego Miłosierdzia. Wyjazd 7 kwietnia o godz. 17.00 powrót 8 kwietnia około godz. 2.00. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii
 10. 9 kwietnia przezywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości życia. Zachęcamy do podjęcia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie można pobrać deklaracje Duchowej Adopcji.
 11. Dom Kultury w Olszówce zaprasza na VII Wiosenne Warsztaty Gospel, które odbędą się w sobotę 7 kwietnia. Szczegóły w gablocie.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym świątecznego numeru parafialnej gazetki „Głos Królowej”. Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w gazetkowym świątecznym konkursie.

Serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się byśmy wszyscy mogli jak najlepiej przeżyć uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Szczególne podziękowania składamy Pani Ani układającej kwiaty i grupie „Biblijno–Adoracyjnej” za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy księżom za posługę w konfesjonale i przewodniczenie celebracjom liturgicznym. Dziękuję Panom kościelnym: Romanowi i Stanisławowi za wzmożony wysiłek w tych dniach. Panu organiście Przemysławowi dla niego był to czas w którym więcej używał głosu niż instrumentu. Dziękuję Służbie Liturgicznej, lektorom i ministrantom za służbę. To dzięki nim liturgia nabierała dostojeństwa. Ich opiekunem jest ks. Paweł to On ich przygotowywał, dziękuję Mu za tę cichą posługę. Dziękuję wszystkim czytającym Słowo Boże i śpiewającym Psalmy.  Dziękuję Panu Jakubowi Abrahamowiczowi i Jarosławowi Jaroszowi oraz młodzieży, za to szczególne wykonanie opisu Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Dziękuję członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za  wielkopiątkowe trwanie przy Grobie Pańskim i za dzisiejszą obecność ze sztandarem. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu – zebrano 2206 zł. Dziękuję Osobom sprzątającym kościół. Wszystkim adorującym dziękuję za modlitwę i wypraszanie łask dla całej naszej parafii. Za każde dobro składam serdeczne „Bóg Zapłać”.

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Parafianom i Gościom, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus wnosi w wasze życie i w życie waszych rodzin i przyjaciół radość, miłość, pokój. Niech uzdalnia was do pokonywania w sobie słabości, niech uzdalnia was do przebaczania. Niech będzie dla was źródłem siły na codzienne zmaganie się o dobre, Boże życie . Niech wasze rodziny będą szczęśliwe a wiara w Zmartwychwstałego Pana czyni nas  prawdziwymi Jego uczniami. Życzę  miłych spotkań w gronie rodziny, przyjaciół.

Niech Zmartwychwstały Chrystus, Wam wszystkim błogosławi  i obdarza wszelkimi potrzebnymi łaskami.

Radosnego Alleluja!

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz