OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa 28 marca 2021 r.

1.       Dziękujemy Bogu za dar  rekolekcji wielkopostnych, za wszystkie łaski, jakie stały się naszym udziałem

2.       Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Po Mszy św. o godz. 11.00 rozstrzygnięcie konkursu na  „najpiękniejszą palmę”

3.       Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15

4.       Spowiedź przedświąteczna przed każdą Mszą św. oraz w Wielki Wtorek od. godz. 18.45 – 19.45; w Wielka Środę od godz. 17.00 -18.00; w Wielki Piątek od godz. 17.00-18.00 oraz od. 20.00-22.00

5.       Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od godz. 15.00 do 18.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

6.       Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w środę od godziny 8.00

7.       W Wielki Czwartek nie ma porannych Mszy świętych. Gromadzimy się wieczorem o godz. 18.00 na Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej, w czasie której dziękować będziemy  Panu Bogu za ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy, która będzie trwać do godziny 22.00.

8.       W Wielki Piątek wspominamy śmierć na krzyżu naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (jakościowy i ilościowy). Przez cały dzień, od godz. 7.00, można adorować Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, rozpoczynając nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.15 Droga Krzyżowa, a po niej o godz. 18.00 nastąpią ceremonie Wielkiego Piątku, zakończone adoracją krzyża świętego i przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu. Grupy Młodzieżowe poprowadzą adoracje od godz. 21:00 do 22.00. Adoracja przy Bożym Grobie trwać będzie do godziny 22.00.

9.       W Wielką Sobotę – od godz. 7.00 adoracja przy Bożym Grobie przez cały dzień do godz. 18.00. Poświęcenie pokarmów odbywać się będzie co godzinę od 9.00 do 15.00 przed wejściem do kościoła. Poświęcenie o godzinie 15 rozpocznie się nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia i odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Msza święta Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną – o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec, które zapalimy  w czasie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Składam serdeczne Bóg Zapłać za złożone ofiary na Kwiaty do Bożego Grobu.

10.   Uroczystości Triduum Paschalnego będą transmitowane na parafialnym YouTubie.

11.   Plan Adoracji w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim dla poszczególnych ulic, wywieszony jest w gablocie

12.   W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zostaną odprawione Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00 nie będzie Mszy św. o godz. 19.15. O godzinie 15.00 zapraszamy na nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

13.   W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna po uzgodnieniu telefonicznym.

14.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

15.   Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. zachowując przepisy na czas epidemii.

16.   Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Hanna Żak, Krystyna Kołodziej,  Irena Rurańska, Małgorzata Tekieli, Edward Zontek, Józef Ormaniec oraz ks. Józef Zmełty – Salwatorianin. Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie …

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz