OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa 10 kwietnia 2022 r.

1.       Dziękujemy Bogu za dar  rekolekcji wielkopostnych, za wszystkie łaski, jakie stały się naszym udziałem

2.       Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.  Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont organów.

3.       Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15

4.       Spowiedź przedświąteczna przed każdą Mszą św. oraz w Wielka Środę od godz. 17.00 -18.00; w Wielki Piątek od godz. 17.00-18.00 oraz od. 20.00-23.00

5.       Spotkanie dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00

6.       Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od godz. 15.00 do 18.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

7.       W Wielki Czwartek nie ma porannych Mszy świętych o godz. 17.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo ze św. Ritą.

8.        Gromadzimy się wieczorem o godz. 18.00 na Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej, w czasie której dziękować będziemy  Panu Bogu za ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy, która będzie trwać do godziny 22.00.

9.       W Wielki Piątek wspominamy śmierć na krzyżu naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (jakościowy i ilościowy). Przez cały dzień, od godz. 7.00, można adorować Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 9.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, rozpoczynając nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. o godz. 18.00 nastąpią ceremonie Wielkiego Piątku, zakończone adoracją krzyża świętego i przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu.. Adoracja przy Bożym Grobie trwać będzie do godziny 23.00.  Od godz. 21.00 adorację  poprowadzi grupa „Bagno”

10.   W Wielką Sobotę – od godz. 7.00 adoracja przy Bożym Grobie przez cały dzień do godz. 16.00. Poświęcenie pokarmów odbywać się będzie co godzinę od 9.00 do 15.00. Poświęcenie o godzinie 15.00 rozpocznie się nowenną przed Świętem Bożego Miłosierdzia i odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Msza święta Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną – o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec, które zapalimy  w czasie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

11.   Plan Adoracji w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim dla poszczególnych ulic, wywieszony jest w gablocie

12.   W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zostaną odprawione Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00 nie będzie Mszy św. o godz. 19.15. O godzinie 15.00 zapraszamy na nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

13.   W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy dziękować Bogu za 45 lat kapłaństwa ks. Piotra Schory. Serdecznie zapraszamy!

14.   W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna po uzgodnieniu telefonicznym.

15.   Składam serdeczne Bóg Zapłać za złożone ofiary na Kwiaty do Bożego Grobu.

16.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

17.   Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Wiesława Niemiec. Zmarłą polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie …

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz