OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia 2019

 

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 

 • W poniedziałek – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, patronki Europy.
 • We wtorek – uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 • W środę _ wspomnienie dowolne św. Józefa rzemieślnika.
 • W czwartek – wspomnienie Św. Atanazego.
 • W piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
 • W sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika.

 

 

II   OGŁOSZENIA

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Natomiast na godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo w „Godzinę Miłosierdzia”. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem święto patronalne „Caritas”.
 2. We wtorek, 30 kwietnia z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Pielgrzymów polecamy waszej modlitwie.
 3. Od środy, 1 maja, serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na maryjne nabożeństwa majowe, o godz. 17.30.
 4. W czwartek adoracja od godz. 17.00
 5. W piątek, 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę za wyjątkiem Mszy św. o godz. 19.15. Spowiedź św. pierwszopiątkowa przed każdą Mszą św. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na kolejną „Noc Nikodemową”
 6. W tym tygodniu odwiedzimy chorych w sobotę od godz. 8.00
 7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 8. W przyszłą niedzielę, która jest „Niedzielą biblijną”, będzie można złożyć ofiary do puszek na radio „Anioł Beskidów”.
 9. Wielkanoc to czas radości, dlatego Duszpasterstwo BAGNO, działające przy naszej parafii organizuje Taniec Wielkanocny. W niedzielę 5 maja o 15:00 na pl. Chrobrego. Zapraszamy mieszkańców Bielska-Białej i naszej parafii do radości Zmartwychwstania.
 10. Małżeństwa sakramentalne zainteresowane wspólnym pogłębianiem więzi z Bogiem i budowaniem więzi rodzinnej opartej na wartościach ewangelicznych zapraszamy do Wspólnoty Domowego Kościoła. Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z ks. Rafałem. Więcej informacji znajdziecie w gazetce parafialnej.
 11. Zapraszamy na wyjazd do Sanktuarium Św. Rity w Nowym Sączu w dniu 19 maja br. Zapisy w Zakrystii. Koszt wyjazdu 35 zł.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej.
 13. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Henryk Olearczyk, Anna Świerczek, Halina Hulbój, Marcin Fulara.. Zdzisław Krysta. Duszę zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie …

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia 

życzymy wielkiej ufności w Miłosierdzie Boże

oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                                     

          Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz