OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022

 I   KALENDARZ LITURGICZNY
 • W poniedziałek – święto Św. Marka ewangelisty
 • We wtorek – uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 • W piątek – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoł
II   OGŁOSZENIA

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Natomiast o 15.00 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo w „Godzinę Miłosierdzia”.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem święto patronalne „Caritas”.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 3. W Środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 4. W czwartek, o godz. 17.15 zapraszamy na czwartkowe rozważanie ze św. Ritą po którym odprawimy nabożeństwo Drogi Światła. Nabożeństwo to ma schemat bardzo zbliżony do Drogi Krzyżowej. Także rozważa się 14 stacji. Tematyka Drogi Światła nawiązuje do spotkań Jezusa Zmartwychwstałego z uczniami i wydarzeń, które miały miejsce od Wniebowstąpienia do Zesłania Ducha Świętego. Przy naszym kościele znajdują się stacje „Drogi Światła” niech zachęcają  nas do licznego udziału w tym wielkanocnym nabożeństwie.
 5. Za tydzień. 1 maja, przypada 3 niedziela wielkanocna która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. Składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji. Rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
 6. Spotkanie Rady parafialnej o tematyce synodalnej na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych, odbędzie się 4 maja br. o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 7. Dziękujemy dzieciom które wykonały kartki świąteczne. Od dnia jutrzejszego mogą zabierać swoje prace konkursowe do domu.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej.
 9. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Wojciech Duława i Marian Libionka. Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie …

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia 

życzymy wielkiej ufności w Miłosierdzie Boże

oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                      

                                                                                                                      Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz