OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IX Niedziela Zwykła 3 czerwca 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała. Kapłanom, tym, którzy przygotowali ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym na dzwonkach, Pani katechetce, strażakom, kapeli góralskiej „Straconka”, Panu organiście,. ministrantom i lektorom, Panom Kościelnym, Policji za zabezpieczenie trasy procesji. Wszystkim biorącym udział w procesji, którzy w ten sposób pokazali swoje przywiązanie do Chrystusa. Wszystkim składam serdeczne- Bóg Zapłać!
 2. Codziennie do czwartku o godz. 17.30, gorąco zachęcamy do uczestnictwa w oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe.
 3. Dzisiaj przeżywamy „Święto Dziękczynienia”, przed kościołami zbierane są ofiary przeznaczone na kontynuację prac w Świątyni Opatrzności Bożej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele.
 5. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. W przyszłą niedzielę 10 czerwca o godz. 15.00, Akcja Katolicka wraz z ks. proboszczem zaprasza na wspólne wyjście z kijkami i nie tylko na  alejki w Cygańskim Lesie. Rozpoczęcie wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia przed kościołem.  Będzie to dobra okazja do rozmowy i lepszego poznania się.
 8. Spotkanie przygotowujące „Biesiadę Parafialną” odbędzie się w poniedziałek 11 czerwca o godz. 19.00 na plebanii. Zapraszamy wszystkich którzy chcieliby się włączyć w jej przygotowanie.
 9. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się na plebanii 12 czerwca o godz. 18.30
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Pana Jezusa organizowane przez koło Żywego Różańca w dniu 17 czerwca 2018 r. – zapisy w Zakrystii.
 11. Redakcja gazetki „Głos Królowej” zaprasza na jednodniowy wyjazd szlakiem Apostołów Słowian Cyryla i Metodego do Nitry i Bratysławy w niedzielę 1 lipca. Koszt 90 zł. Zapisy w zakrystii. Szczegóły w gazetce.
 12. W przedsionku kościoła została zamontowana krata kościół od porannej do wieczornej Mszy św. nie będzie zamykany lecz będzie zabezpieczony  kratą. Zachęcamy do adorowania Pana Jezusa w tabernakulum w ciągu dnia.
 13. Zostały wykonane cięcia pielęgnacyjne krzewów wokół kościoła, jak również poklejony i pomalowany  murek przy skarpie kościoła.
 14. Składka z drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby kościoła.
 15. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.                                                           

                                         Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz