OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31 MARCA 2019

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.15 oraz na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 1. We wtorek 2 kwietnia o godz. 17.00 w salce na plebanii odbędzie się comiesięczne spotkanie Rodziców i dzieci I komunijnych. W tym dniu przypada 14. rocznica śmierci św. Jana Pawła II, papieża.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 17.30
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek  Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
 5. W piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00 oraz Msza Św. o godz. 16.30. Spowiedź dla dorosłych od godz. 17.30  Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejną „Noc Nikodemową”
 6. W tym tygodniu odwiedzamy chorych    – w piątek od godz. 8.00 – ks. proboszcz  – w sobotę od godz. 8.00 – ks. Janusz i ks. Piotr
 7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, po Mszy św. o godz. 7.00
 8. W sobotę 6 kwietnia o godz. 18.00 rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii. Poprowadzi je ks. Romuald Baingo, salwatorianin z Kazimierza Dolnego, kapelan Sióstr Betanek. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne osoby studiujące i pracujące. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gablocie, na stronie internetowej oraz na ulotkach, które można z sobą zabrać  wychodząc z kościoła.
 9. W zakrystii lub w kopercie na tacę można złożyć ofiarę na kwiaty i nową figurę do Bożego Grobu. Za złożone już ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.
 10. W sklepiku w dolnym kościele, można nabyć „Baranki wielkanocne” i świece „Paschaliki”.
 11. Szkoła Podstawowa nr 25 im. Ks. Jana Twardowskiego w Bielsku-Białej od dnia 1 kwietnia br. rozpoczyna nabór  elektroniczny do szkoły. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
 12. Dom Kultury w Olszówce zaprasza w dniach od 3-5 kwietnia br. w godz. od 16.00 – 19.00 na „Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła”.
 13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Stanisław Hamuda, Piotr Jurzak, Zdzisław Włodarski, Maria Zięba. Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

 

Wszystkim Parafianom i gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia 

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.                                                   

                                                                         Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz