OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 kwietnia 2018 r.

 1. Dzisiejszą 4 niedzielę wielkanocną obchodzimy  jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Dziękujemy Bogu za dar każdego pasterskiego powołania.
 2. Dzisiaj członkowie Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego z Bielska Białej, po każdej Mszy św. sprzedają cegiełki na utrzymanie Hospicjum im. Jana Pawła II.
 3. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Jest to też patron Akcji Katolickiej.
 4. W środę obchodzimy święto św. Marka, ewangelisty. W tym dniu zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 5. W czwartek adoracja przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17.00.
 6. W sobotę, 28 kwietnia w naszej parafii odbędzie się coroczne spotkanie wolontariuszy Caritas z Parafialnych Zespołów Charytatywnych i Szkolnych Kół Caritas, organizowane przez Dyrektora Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00, o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św., natomiast o godz. 13.00 nabożeństwo Drogi Światła, na które zapraszamy całą wspólnotę parafialną. W związku z tym nie będzie Drogi Światła o godz. 17.15. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w wolontariat Caritasu.
 7. Za przygotowanie nabożeństwa „Drogi Światła” w minioną sobotę dziękujemy Młodzieży
 8. Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku Białej zaprasza 25 kwietnia o godz. 18.00 do Katedry św. Mikołaja wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną, do udziału w katechezie dla dorosłych na temat; „Proces Jezusa Chrystusa”. Wykład poprowadzi ks. dr Lucjan Bielas.
 9. Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza 28 kwietnia o godz. 19.00 do kościoła ks. Pallotynów na film pt. „Sprawa Chrystusa”.
 10. Do dnia 30 kwietnia br. można składać makulaturę do kontenera znajdującego się przy plebani w ramach akcji „Makulatura na Misje”.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym  nowego  numeru parafialnej gazetki „Głos Królowej”.
 12. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał śp. Stefanię Martyniak. Jej dusze polecajmy Bożemu miłosierdziu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

                                                                                 

                                                                       Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz