OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 15 marca 2020

 1. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczno-sanitarną, posłuszni pasterzowi naszej Diecezji Romanowi Pindlowi, skorzystajmy z udzielonej przez niego dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej i pozostańmy w domu. Informujemy iż w najbliższych dniach, w każdej Eucharystii w kościele, także niedzielnej mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencje danej Mszy św.

Przeżywajmy Eucharystię za pomocą mediów:

TVP1 godz. 7:00, Polsat News 9:00, TRWAM 9:30, TVP Polonia 13:00,

Zachęcamy do rozgłośni radiowej Anioł Beskidów o godz. 11:00 Msza Św. z katedry bielsko-żywieckiej pod przewodnictwem bp. Romana.

Z naszej świątyni parafialnej transmisja online  – facebook parafialny o godz. 8:00 i 19:15

Podczas oglądania transmisji przypominamy o Komunii Duchowej czyli. wzbudzeniu pragnienia przyjęcia Chrystusa Eucharystycznego.

 1. W pogrzebach może uczestniczyć tylko najbliższa rodzina.
 2. Odwołujemy wszystkie nabożeństwa w tym Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową
 3. Zaplanowane w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży w dniach od 22-25 marca br. oraz dla dorosłych w dnach od 29.03-01.04  zostają odwołane.
 4. Kościół będzie można nawiedzać na osobistą modlitwę od porannej do wieczornej Mszy św. Przebywając w kościele zachowajmy bezpieczna od siebie odległość ( 1-1,5 m).
 5. W obecnej sytuacji przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego teraz stanowczo zachęcamy. Osoby przyjmujące Komunię Świętą na rękę informujemy: Lewą dłoń kładziemy na prawej w kształcie krzyża tworząc tron. Kapłan kładzie Hostię na lewej ręce, wierny na oczach kapłana prawą ręką wkłada Hostię do ust. W naszym kościele osoby przyjmujące komunie św. na rękę będziemy komunikować po stronie ambonki, natomiast osoby pragnące przyjąć komunię św. tradycyjnie po stronie chrzcielnicy. Gdy przy ołtarzu będzie jeden kapłan najpierw komunikuje osoby przyjmujące Komunię na rękę później tradycyjnie. Każdorazowo przed i po udzieleniu Komunii św. kapłani będą myć ręce.
 6. Pamiętajmy; znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk;. cześć Krzyżowi oddajemy przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego; powstrzymujemy się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie; rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.
 7. Prosimy o ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt w kancelarii parafialnej. Prosimy o kontakt telefoniczny.
 8. Dziecięca grupa misyjna zawiesza zbiórkę darów dla parafii w Swalawie na Ukrainie. Poinformujemy parafian kiedy zbiórka zostanie wznowiona.
 9. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Halina Cichos i Władysłąw Tarasek.. Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie …
 10. Kapłani pozostają do dyspozycji parafian (sakrament spowiedzi, rozmowy duszpasterskie, sakrament chorych oraz inne…). Kontakt telefoniczny: 33 814 11 13.

Jako Wasi duszpasterze codziennie o godz. 20:30 w naszej kaplicy domowej na        plebanii, odmawiamy różaniec w intencji zaprzestania epidemii, który będziemy transmitować przez stronę parafialną na Facebooku (Parafia NMP Królowej Świata w Bielsku-Białej). Zachęcamy Was do wspólnego odmawiania w duchowej łączności, pozostając w domu.

Będziemy też transmitować na Facebooku parafialnym codzienną Mszę Świętą o godz. 18:00, a w piątki Drogę Krzyżową o 17:15 bez udziału wiernych.            

         Drodzy parafianie! Chociaż wszyscy przezywamy chwile które nas niepokoją, w których czujemy się niepewni i zagubieni, w których czujemy zatroskanie o siebie i innych o nasze zdrowie i życie  i nie wiemy co przyniesie kolejny dzień to nie możemy się obawiać ani lękać.  Na to wszystko ca nas spotyka popatrzmy przez pryzmat naszej wiary. Bóg nami się opiekuje i nas prowadzi. Bo może  jest to doskonała okazja by poczuć się odpowiedzialnymi za siebie by przylgnąć do Chrystusa. A może jest to moment oczyszczenia naszej wiary?  Odarcia jej z kurzu nawyków i utartych schematów myślenia by liczył się tylko Bóg.

          Wielki Post-czas w którym jesteśmy wezwani do nawrócenia – w tym roku jakże inny od tych które przeżywaliśmy w poprzednich latach, bez możliwości wzięcia udziału w Mszy św. w nabożeństwach. Tym bardziej uświadamiamy sobie jak wielką to ma dla nas wartość!

         W tym trudnym czasie niech płynie nasza osobista modlitwa o to, aby Pan Bóg w swojej mocy ochronił nas  przed nieszczęściami. A w nasze serca  wlał  pokój i ufność.

         Niech na ten czas towarzyszą na słowa Psalmu 23.4

       „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną”

                                                                                                             

       

                                          Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz