OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocna 5 maja 2019

 

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 • W poniedziałek – święto Św. apostołów Filipa i Jakuba.
 • W środę – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

II   OGŁOSZENIA

 

 1. Dzisiejszą 3 niedzielę wielkanocną obchodzimy  jako Niedzielę biblijną. Jest to też Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przy wyjściu z kościoła można zabrać z koszyczka karteczkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Jana. Po powrocie do domu odszukajmy zaznaczony fragment Ewangelii. Niech on nam posłuży w codziennej modlitwie i będzie dla nas światłem na drodze naszego życia. Dzisiaj też ofiarą zbieraną do puszek wspieramy Radio Diecezjalne Anioł Beskidów. A przed kościołem można wesprzeć Ochotniczą Straż Pożarną z Mikuszowic Śląskch. Z okazji wczorajszego święta Św. Floriana – patrona strażaków, życzymy im satysfakcji z pełnionej posługi dla naszej społeczności oraz by Matka Boża Królowa Świata ochraniała ich w służbie.
 2. Duszpasterstwo BAGNO, działające przy naszej parafii organizuje dzisiaj o godz. 15:00 na pl. Chrobrego Taniec Wielkanocny.. Zapraszamy do wspólnej radości.
 3. Przez cały miesiąc maj serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, o godz. 17.30.
 4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii na Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się uroczystość przystąpienia do I Komunii św. Dzieci Pierwszokomunijne i ich rodziny obdarzmy naszymi modlitwami
 5. Pokutny marsz różańcowy w intencji Ojczyzny odbędzie się 10 maja br. Rozpoczęcie o godz. 14.30 w kaplicy kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku- Białej.
 6. W przyszły poniedziałek 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Po Mszy św., którą odprawimy o godz. 18.00 odbędzie się procesja fatimska, różaniec fatimski i adoracja. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 20.00
 7. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się we wtorek 14 maja o godz. 19.00 na plebanii.
 8. W zakrystii można jeszcze zapisać się na wyjazd do Sanktuarium Św. Rity w Nowym Sączu w dniu 19 maja br. Koszt wyjazdu 35 zł.
 9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.