OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 KWIETNIA 2020

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 • W środę – wspomnienie Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła.
 • W piątek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
 • W sobotę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

II   OGŁOSZENIA

 1. W Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele mogą  uczestniczyć  84 osoby.
 2. Wszystkich, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św. zachęcamy do oglądania transmisji z naszego kościoła w Niedzielę o godz.  9.30
 3. Dzisiaj rozpoczynamy XII Tydzień Biblijny i wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tę niedzielę jako czwarty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W naszej diecezji odbędzie się wspólne czytanie Ewangelii według świętego Mateusza od  o godz. 15:30,  w Bazylice w Hałcnowie. Transmisja on Line. na stronie Bazyliki.
 4. W środę, czwartek i piątek możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00.
 5. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 7. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i czcimy Niepokalane Serce najświętszej Maryi Panny. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św. od godz. 16.00 -18.00. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na noc Nikodemową. Możliwość spowiedzi od godz. 19.00-20.00
 8. Obchód chorych na zaproszenie. Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii lub telefonicznie.
 9. W piątek 1 maja rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe. Przez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
 10. W piątek, 1 maja, ks. Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy dotyczącej obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 11. W sobotę 2 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski ( zgoda Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów na przeniesienie w roku 2020 obchodu z dnia 3 maja, ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną). W naszym kościele 2 maja zostaną odprawione Msze św. o godz. 6.30;8.00;9.30;11.00;12,30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 12. Oprócz spowiedzi w konfesjonale na prośbę wiernych istnieje możliwość spowiedzi na otwartej przestrzeni wokół kościoła lub w dolnej kaplicy z zachowaniem bezpiecznej odległości. Zachęcamy do sakramentu pokuty i komunii św. wielkanocnej.
 13. Kancelaria parafialna czynna na telefon.
 14. Codziennie o godz. 20.30 w naszej kaplicy domowej odmawiamy transmitowany na You Tubie różaniec z intencją o ustanie epidemii. Bądźmy razem.
 15. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Tadeusz Horecki i Wiktoria Gołebiewska.. Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie …

 

Serdeczne dziękuję wszystkim, którzy o nas pamiętają. Dziękuję za każdą modlitwę, za składane ofiary pieniężne na utrzymanie kościoła.  Z zachowaniem zaleceń sanitarnych zapraszamy do udziału w nabożeństwach.  Za każde dobro składam serdeczne „Bóg Zapłać”.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy wielkiej ufności w Miłosierdzie Boże oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

                                                                                                                      Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz