OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu 12 grudnia 2021 r.

                          I   KALENDARZ LITURGICZNY
 • W poniedziałek – wspomnienie św. Łucji
 • We wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 • Od 17 grudnia rozpoczynamy II część Adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielania Syna Bożego.
 • W środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin
II   OGŁOSZENIA
 1. Dzisiaj RMS organizuje kiermasz pierniczków świątecznych. Dochód przeznaczony jest na ich działalność.
 2. Zapraszamy na Msze św. Roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 3. We wtorek, 14 grudnia odbędzie się pierwsze parafialne spotkanie w ramach realizacji „drogi synodalnej”. Po wieczornej Mszy św. serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne oraz wszystkich chętnych. Spotkanie rozpocznie się w kościele wprowadzeniem i krótką adoracją Najświętszego Sakramentu. Po czym w dolnym kościele będziemy rozważać tematy synodalne. Na to spotkanie przewidziano następujące tematy: doświadczenie wspólnotowego odkrywania Boga? Czy we wspólnocie wiary mam sprzyjające środki, by „usłyszeć” głos Boga? Czy jestem przygotowany, by zabrać głos we wspólnocie Kocioła? Serdecznie zapraszamy!.
 4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę czwartek i piątek od godz. 15.00 – 18.00
 6. Od 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
 7. Dziękujemy za złożoną ofiarę do skarbon na Kościół na Wschodzie. Zebraliśmy kwotę 1640 zł.
 8. Dzisiaj kończymy zbiórkę darów dla podopiecznych Towarzystwa im. św. Brata Alberta. Dziecięca Grupa Misyjna serdecznie dziękuję wszystkim, którzy podzielili sie sercem z potrzebującymi. Zebrano 20 kartonów artykułów spożywczych i chemicznych, które w tym tygodniu zostaną przekazane potrzebującym. Bóg zapłać!
 9. RMS serdecznie zaprasza do udziału w adwentowej akcji „Paczuszka dla maluszka”, na rzecz fundacji „Małych stópek”. Prosimy o przynoszenie artykułów dla niemowląt np. pampersy, kosmetyki typu kremy, oliwki itp. Rzeczy będą zbierane pod choinką w dolnym kościele. W zamian za pomoc można sobie zabrać świąteczną bombkę. Zbiórka trwa do końca Adwentu. Zapraszamy do udziału!
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece i pobłogosławione opłatki wigilijne.
 11. W zakrystii można składać wypominki roczne.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
 13. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Marian Czyżewski, Antonina Otrząsek, Sylwester Hendzel oraz Lila Kita. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata

                                                                  

 

                                                                                            Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz