OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Zwykła 20 stycznia 2019

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 • W poniedziałek – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 • W czwartek – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
 • W piątek – święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła.
 • W sobotę – wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

II   OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 8.00;9,30;11.00;12.30 śpiewa dziecięcy zespół „Góralskie Nutki” z Pewli Wielkiej.
 2. We wtorek 22 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła. W tym dniu będzie można również nabyć książeczkę z codziennymi modlitwami i nowenną do Św. Rity na miesiąc luty.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30. Zachęcamy do składania, do skarbony znajdującej się na bocznym filarze, próśb i podziękowań na Nowennę.
 4. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi w naszym kościele zakończenie Duchowej Adopcji. Na Mszę św. zapraszamy wszystkich którzy włączyli się obronę dziecka nienarodzonego, a po Mszy św. do dolnego kościoła na wspólne spotkanie w radości.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.
 6. Do 24 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 7. Trwają Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Nie wszyscy mogli udać się do Ameryki, dlatego organizujemy w naszej parafii projekt pod hasłem B-B PANAma. W sobotę (26.01) od godziny 12 do 21 będzie można przyjść i posłuchać konferencji, zakosztować Panamskich smaków, przybić  Pokojową Piątkę, a także nasi wysłannicy do Panamy zdadzą nam relację z tego wydarzenia. O godz. 18.00 pod przewodnictwem naszego Ordynariusza ks. bp. Romana Pindla zostanie odprawiona Msza Świętą, a po niej modlitwa uwielbienia i adoracja do 21.00. Zapraszamy też wszystkich, którzy grają na gitarze do wspólnego wykonania apelu jasnogórskiego na zakończenie spotkania. Więcej szczegółów na plakatach.
 8. W poniedziałek 21 stycznia, kończąc tegoroczną „Kolędę”, w naszej Parafii, od godz. 15.30 odwiedzimy mieszkańców: 1. Partyzantów nr 223, 215, 165, 163, 67, 65 ; 2. Piwna, Zakładowa; Bystrzańska  29-67;      3. Bystrzańska 45, 43, 41      4. KOLĘDA DODATKOWA
 9. Msze święte i nabożeństwa z wyłączeniem niedziel i uroczystości są sprawowane w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wejście do kościoła od strony plebanii.
 10. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie  w poniedziałek, wtorek i sobotę od godz. 8.00 do 9.00 oraz w czwartek od godz. 16.00 do 17.30.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy na  „Jasełka”, przygotowane przez dzieci ze Szkoły Waldorfskiej
 12. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się 28 stycznia o godz. 19.00 na plebanii.
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej
 14. Do wieczności z naszej parafii odszedł śp. Stanisław Mizia. Duszę zmarłego polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia 

oraz Babciom i Dziadkom w dniu ich święta życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                          Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz