OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 8 marca 2020

 1. Dzisiaj modlitwą i ofiarą do skarbon wspieramy dzieci Afryki w ramach dzieła „Ad gentes”
 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15
 3. Spotkanie Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się na plebanii we wtorek po Mszy św. wieczornej
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 17.30.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
 6. W piątekDroga Krzyżowa o godz. 17.15, którą poprowadzą przedstawiciele Akcji Katolickiej.
 7. Przypominamy, że za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 8. Od 2 marca do 5 kwietnia w naszej parafii trwają zapisy na 8 Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik,która – jak co roku w dniachod 30 Kwietnia do 3 Maja 2020r przejdzie z Hałcnowa do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przy zapisie wpłata 50,- zł na cele organizacyjne. Więcej szczegółów na stronie faustyna.bielsko.pl. Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa!
 9. Zapraszamy Młodzież na „Fatimkę”, czyli Czuwanie Modlitewne, które odbędzie się 14 marca 2020 r. w Trzebini. Chętni mogą zgłaszać się do zakrystii lub do ks. Pawła.
 10. Słowo TEŚCIOWIE potrafi budzić emocje. Co zrobić w momencie, kiedy nie tylko jesteśmy synową lub zięciem, ale właśnie nasze ukochane dziecko przedstawia nam miłość swojego życia i to my wkrótce staniemy się teściem lub teściową? Jeżeli ten temat nie jest Ci obojętny, chcesz budować zdrowe, choć czasami niełatwe relacje w rodzinie to serdecznie zapraszamy na spotkanie pod tytułem:, ,Teściowie z nieba rodem?”, organizowane przez grupę „Tak Na Serio”, które specjalnie dla nas poprowadzi Pani mgr Anna Małecka – Puchałka. Spotkanie odbędzie się w sobotę 14. marca 2020 r. o godzinie 19.00
 11. Z inicjatywy parafian powstaje obraz Św. Rity malowany przez wybitnego artystę szkoły krakowskiej. Ofiary na ten cel można składać do skarbony z wizerunkiem św. Rity ustawionej przy wejściu głównym do kościoła. Prosimy również o modlitwę w intencji malarza.
 12. Dziecięca grupa misyjna organizuje zbiórkę darów dla parafii w Swalawie na Ukrainie. Zachęcamy wszystkich do przynoszenia środków opatrunkowych, kocy, środków czystości, które zostaną rozdane potrzebującym. Ponadto zbiórkąsłodyczy pragniemy wesprzeć tamtejszy Dom Dziecka. Dary serca można przynosić do zakrystii do 29 marca.
 13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie od 11 do 18 czerwca 2020 r. W programie uczestnictwo w IX Międzynarodowej Pielgrzymce dla dzieci z zburzeniami rozwojowymi i dla osób niepełnosprawnych. Szczegóły na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w tym nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

 

 

Wszystkim Parafianom, gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia,

oraz Panią w dniu ich święta

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                              

                                                                  

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS,proboszcz