OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 MARCA 2019

 1. Dzisiaj modlitwą i ofiarą do skarbon wspieramy dzieci Afryki w ramach dzieła „Ad gentes”
 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15 oraz na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu.
 1. We wtorek 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa. Na Mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy ks. bp. Piotra Gregera, który po Mszy św. poprowadzi spotkanie z kandydatami do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Józef Figiel – Przełożony Polskiej Prowincji Salwatorianów. Prowincjała polecamy waszym modlitwom.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 17.30.
 3. Czciciele Miłosierdzia Bożego zapraszają w czwartek na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
 4. W piątek 22 marca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła. Będzie można również nabyć książeczkę z codziennymi modlitwami i nowenną do Św. Rity na miesiąc kwiecień.
 5. Od 22 – 24 marca br. w naszym dekanacie odbędzie się nawiedzenie Relikwii Świętego Melchiora Grodzieckiego. Poszczególne parafie, w wyznaczonym dla siebie czasie, gromadzić się będą na Nasza parafia poproszona została aby czuwać przed relikwiami świętego, w kościele św. Maksymiliana M. Kolbego w Aleksandrowicach, w sobotę 23 marca od godz. 13.00-14.00. Zgromadźmy się licznie w aleksandrowickim kościele upraszając wstawiennictwo świętego Melchiora Grodzieckiego dla naszej parafii.
 6. Do 31 marca trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. Zapisy na stronie pielgrzymki: faustyna.bielsko.pl lub w zakrystii po każdej Mszy św.
 7. Dom Kultury w Olszówce, 23 marca o godz. 19.00 zaprasza na koncert finałowy, który poprowadzi Gabriela Gąsior. Szczegóły na plakacie.
 • Parafia św. Andrzeja Boboli zaprasza w dniu 13 kwietnia o godz. 19.00 na koncert Antoniny Krzysztoń. Koszt 25 zł. Bilety do nabycia w zakrystii.
 1. Rada Osiedla Mikuszowice Śląskie zaprasza mieszkańców dzielnicy na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się w dniu 22 marca br. o godz. 17.30
 2. Przy wyjściu z kościoła można złożyć dobrowolną ofiarę. Dochód przeznaczony jest na renowację klombu wokół krzyża na cmentarzu parafialnym.
 • W zakrystii lub w kopercie na tacę można złożyć ofiarę na kwiaty i nową figurę do Bożego Grobu.
 • 25 marca w naszej parafii odbędzie się akt podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zachęcamy do modlitwy w intencji życia nienarodzonego. W dzisiejszą i następną niedzielę można zabrać aby wypełnić deklaracje, które złożymy w dniu podjęcia Duchowej Adopcji.
 • Do soboty, obok plebanii podstawiony jest kontener na makulaturę.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej.
 • Do wieczności odeszli śp. Stanisława Bubnowska, Ryszard Czulak, Maciej Kijański. Z żalem informujemy iż w dniu 15 marca br. przebywając w Tanzani z okazji srebrnego jubileuszu Jordan University College zmarł nasz współbrat, mieszkający we wspólnocie NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej, ks. Andrzej Urbański SDS wieloletni misjonarz i przełożony generalny Towarzystwa Boskiego Zbawiciela-Salwatorianów. Ich Dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się. Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim Parafianom i gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia 

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.                                                   

                                                             Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz