OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA Święto Miłosierdzia Bożego 08 kwietnia 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem święto patronalne „Caritas”. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek są przeznaczone na Dom Matki i Dziecka oraz podopiecznych „Caritas”.
2. W poniedziałek 9 kwietnia przypada Liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona w tym roku z dnia 25 marca). Jest to dzień Świętości Życia. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, katolicy w Polsce podejmują piękną akcję modlitewną „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Polega ona na modlitwie za jedno, wiadome Bogu dziecko poczęte a zagrożone aborcją oraz za jego rodziców. Przez 9 miesięcy osoba podejmująca takie zobowiązanie odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca oraz krótką modlitwę w intencji poczętego życia.
Wielu z nas przekonało się już, jak potężną bronią jest modlitwa, dlatego zachęcamy do obrony życia poczętego właśnie w taki sposób. Do Adopcji mogą włączyć się osoby indywidualne a także całe rodziny. Wystarczy wychodząc z kościoła zabrać oraz wypełnić Deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz przystąpić do niej podczas uroczystej Mszy Świętej w poniedziałek 9.04.2018 r., o godz. 18.00. Na którą bardzo serdecznie zapraszamy. Zachęcamy wszystkich parafian do takiej formy obrony życia przypominając, że życie ludzkie jest święte od chwi poczęcia aż do naturalnej śmierci.
Wychodząc z kościoła można również zabrać darmową gazetę„ Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego” w której znajdują się ciekawe artykuły o świętości i modlitewnej obronie życia ludzkiego.
A młodzieży polecamy ulotkę aplikacji na telefon „Adoptuj Życie” również do zabrania przy wyjściu z kościoła.. Wszystkich zachęcamy do przyjrzenia się wystawie o rozwoju człowieka. Temat potraktowany jest nie tak poważnie jak się tego spodziewacie.
3. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone i rozdane książeczki I komunijne.
4. Spotkanie Rady Parafialnej. odbędzie się w środę o godz. 19.00 na plebanii
5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30, a adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. O godz. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji Ojczyzny w ramach Nowenny przed 100 rocznicą odzyskania niepodległości.
6. W sobotę, 14 kwietnia, o godz. 17.15 zapraszamy na drugie w tym roku nabożeństwo Drogi Światła, które poprowadzi „Rada Parafialna”. Za przygotowanie nabożeństwa” Drogi Światła” w minioną sobotę dziękuję Akcji Katolickiej. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tym wielkanocnym nabożeństwie.
7. W sobotę 14 kwietnia odbędzie się 50 marsz pokutny w intencji naszej Ojczyzny. Rozpoczęcie w kaplicy kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej o godz. 15.00
8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem
„Weźmijcie Pismo Święte”. Czytać będziemy List św. Pawła do Rzymian. W tym dniu ofiarą zbieraną do puszek wspomagamy Radio Diecezjalne „Anioł Beskidów”
9. Akcja Katolicka Diecezji Bielsko-Żywieckiej zaprasza 21.04.2018 r., do Bielskiego Centrum Kultury na XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej połączony z uroczystym, premierowym Koncertem z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wstęp wolny.
10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym nowego numeru parafialnej gazetki „Głos Królowej”.
11. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał śp. Karolinę Dydak, Lucję Kondracką, Zenona Kasprzaka i Leszka Michalaka. Ich dusze polecajmy Bożemu miłosierdziu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia
życzymy wielkiej ufności w Miłosierdzie Boże.

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz