OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu 5 grudnia 2021 r.

                          I   KALENDARZ LITURGICZNY
 • W poniedziałek – wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa.
 • We wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
 • W środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 

II   OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj modlitwą i ofiarą materialną składaną do skarbon wspieramy Kościół na Wschodzie.
 2. Zapraszamy na Msze św. Roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 3. Do wtorku zapraszamy na nowennę przed uroczystością wprowadzenia relikwii Bł. Franciszka Jordana do naszego kościoła oraz przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 4. W środę w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy do kościoła  na godz. 12.00 na „Godzinę łaski” oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30
 5. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie BŁ. Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Jest to dla nas bardzo radosna uroczystość, na którą czekaliśmy wiele lat. Zapraszamy wszystkie grupy dziecięce, młodzieżowe i dorosłych, wszystkich modlących się w naszym kościele do wspólnej modlitwy przy relikwiach naszego założyciela. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Prowincjał Polskiej Prowincji Salwatorianów ks. Józef Figiel SDS. Na tej Mszy św. będziemy  również modlić się w intencji ks. Proboszcza Wiesława Ogórka SDS z racji przypadających w tym tygodniu imienin. Serdecznie zapraszamy.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę czwartek i piątek od godz. 15.00 – 18.00
 7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje wyjście do kina na projekcję  filmu „Nędzarz i Madame”, ukazującego artystyczną i duchową drogę św. brata Alberta.  Seans odbędzie się 09 grudnia  w czwartek, o godz. 18.20, w kinie Cinema City w Centrum Handlowym Gemini. Dojazd we własnym zakresie, koszt biletu 12 złotych, płatne przy zapisach, które trwają do środy 07 grudnia. Serdecznie zapraszamy.
 8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w sobotę 11 grudnia w godzinach od. 10.00 – 12.00 do naszego kościoła na Adwentowy Dzień Skupienia, W programie Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja, słodki poczęstunek. Serdecznie zapraszamy!
 9. Dziecięca Grupa Misyjna “Jordanki” organizuje świąteczną zbiórkę dla podopiecznych bielskiego Towarzystwa im. św. Brata Alberta. Do 12 grudnia do koszy znajdujących się przy bocznych drzwiach wejściowych, można przynosić artykuły spożywcze( z długą datą ważności), środki czystości i środki higieniczne. Zachęcamy wszystkich do solidarności z najuboższymi i świątecznego gestu dobrej woli. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
 10. W przyszłą niedzielę RMS zorganizuje kiermasz pierniczków świątecznych. Dochód będzie przeznaczony na ich działalność.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece i pobłogosławione opłatki wigilijne.
 12. W zakrystii można składać wypominki roczne.
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata                                                                                                

                                                                   Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz