OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 1 marca 2020

 1. Dzisiaj w I niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 17.30. W tym dniu obchodzimy święto Św. Kazimierza, królewicza.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
 5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz. 16.45. Droga Krzyżowa o godz. 17.15, którą poprowadzą dzieci. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na kolejną noc Nikodemową w ramach której prowadzona będzie adoracja i czytanie Słowa Bożego.
 6. Przypominamy, że za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 7. Odwiedziny chorych: w piątek, od godz. 8.00 ks. Wiesław; w sobotę, od godz. 8.00 ks. Piotr i ks. Janusz.
 8. W sobotę, po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi
 9. W przyszłą niedzielę, 8 marca, modlitwą i ofiarą do skarbon wspieramy dzieci Afryki w ramach dzieła „Ad gentes”
 10. Od 2 marca do 5 kwietnia w naszej parafii trwać będą zapisy na 8 Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik, która – jak co roku w dniach od 30 Kwietnia do 3 Maja 2020r przejdzie z Hałcnowa do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przy zapisie wpłata 50,- zł na cele organizacyjne. Więcej szczegółów na stronie faustyna.bielsko.pl. Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa!
 11. Szkoła Podstawowa nr 25 im. Księdza Jana Twardowskiego w Bielsku-Białej serdecznie zaprasza Przedszkolaki z rodzicami w dniu 4 marca br. o godz. 16.00 na zajęcia otwarte

„Świat wartości-szlachetne zdrowie” oraz zaprasza do dokonania zapisu dziecka do szkoły. Nabór elektroniczny rozpoczyna się 02.03.2020 r  i potrwa do 31.03.2020 r. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

 1. Zapraszamy Młodzież na Czuwanie Modlitewne „Fatimkę”, które odbędzie wie 14 marca.2020 r. w Trzebini. Chętni mogą zgłaszać się do zakrystii lub do ks. Pawła.
 2. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie od 11 do 18 czerwca 2020 r. W programie uczestnictwo w IX Międzynarodowej Pielgrzymce dla dzieci z zburzeniami rozwojowymi i dla osób niepełnosprawnych. Szczegóły na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w tym nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
 4. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Zofia Kasperek , Alfred Juszczyk, Zdzisław Zątek, Mirosław Kotrys, Stefan Wartak oraz Maria Tomaszkowicz-siostra ks. Jana Stramy. Dusze zmarłych  polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się. Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim Parafianom, gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                              

                                                                  

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz