OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu 03 grudnia 2017

 

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W poniedziałek – wspomnienie dowolne św. Barbary.
 • W środę – wspomnienie dowolne św. Mikołaja
 • W czwartek wspomnienie św. Ambrożego
 • W piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  i rocznica założenia Zgromadzenia Salwatorianów

 

II   OGŁOSZENIA

 

 1. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze św. Roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  o godz.17.30, a po Roratach zapraszamy dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem.
 3. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na pierwsze organizacyjne spotkanie Wolontariatu parafialnego w środę (6 grudnia) po Mszy Świętej wieczornej do salki pod kościołem.
 4. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
 5. W piątek 8 września obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to święto patronalne Zgromadzenia Salwatorianów. Na Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi odnowienie ślubów zakonnych przez tutejszą wspólnotę. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. Andrzej Urbański, wieloletni Generał Zakonu Salwatorianów – z którym ciekawy wywiad znajduje się w najnowszym numerze gazetki „Głos Królowej”. Podczas tej Mszy św. modlić się będziemy również w intencji ks. Proboszcza Wiesława Ogórka SDS, który w dniu 9 grudnia obchodzi swoje imieniny. Serdecznie zapraszamy parafian na tę Mszę św.
 6. W najbliższy piątek z okazji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Na renowację monstrancji złożono kwotę 4.300 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać!
 8. W zakrystii można składać wypominki roczne.
 9. W zakrystii istnieje możliwość zamówienia intencji na 2018 r.
 10. W poniedziałek 4 grudnia, na plebanii o godz. 19.00, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej
 11. W dolnym kościele czynny jest sklepik parafialny, w niedziele przed i po Mszach św., natomiast w tygodniu przed Roratami, w którym można zaopatrzyć się w opłatki i świece wigilijne. Ofiary zebrane z ich sprzedaży będą przeznaczone, jak w poprzednich latach, dla rodzin potrzebujących pomocy.
 12. W najbliższą niedzielę tj. 10 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z Koła Misyjnego „Jordanki” zapraszają na kiermasz  własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Dochód przeznaczony  na cele misyjne.
 13. Rada Osiedla Mikuszowice Śląskie zaprasza emerytów i osoby starsze na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 8 grudnia o godz. 16.00 w dolnym kościele.
 14. We wtorek tj. 5 grudnia o godz. 17.00 w kościele odbędzie się kolejne spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami. W tym dniu swoje spotkanie mają też kandydaci do bierzmowania o godz. 17
 15. Do dnia 11 grudnia można składać makulaturę do kontenera przed plebanią.
 16. Zapraszamy na 46 marsz pokutny za Ojczyznę 09.12.2017 r. w kościele NSP Jezusa.
 17. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i specjalnego16 stronnicowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej” o tematyce salwatoriańskiej, polecamy wywiad z ks. Generałem Andrzejem Urbańskim SDS.
  Wraz z tym numerem gazetki parafialnej można otrzymać Cudowny Medalik Niepokalanej Maryi Panny.
 18. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Stanisława Grzesiak. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                             

                                                                                  Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz