Ministranci na Turnieju

W dniach od 9 do 11 czerwca 2016 roku przeszło 100 ministrantów, lektorów  z rożnych stron Polski wzięło udział w X Salwatoriańskim Turnieju Piłkarskim, któremu patronuje Prowincjał Salwatorianów Ks. Piotr Filas. Oczywiście nie zabrakło pozytywnych emocji, dobrej rywalizacji i doświadczenia Wspólnoty.

W tym roku gościem specjalnym turnieju był Damian Gorawski, który spotkał się z uczestnikami, podzielił świadectwem swojego życia, zachęcił do rozwijania w sobie pasji i talentów, a także w piątek poprowadził profesjonalny trening na boisku. W ostateczności I miejsce w tegorocznym turnieju zajęła drużyna z Trzebuni, II miejsce drużyna z Dobroszyc, zaś III miejsce drużyna z Trzebini.

Cygański Las reprezentowało siedmiu śmiałków, którzy swoją formą i techniką w niczym nie odstawali od rówieśników. Oprócz rozgrywek, był to czas na doświadczenie Wspólnoty, ale i zobaczenie niezwykłych miejsc Krakowa.

Nasza grupa odwiedziła klasztor kamedułów, gdzie podczas krótkiego spotkania z mnichem, żyjącym tam od 12 lat, uświadomiliśmy sobie, że tak wiele spraw którymi zajmujemy się na co dzień, jest mało lub w ogóle nieistotne, a liczy się wieczność i relacja z Bogiem.

Zwieńczeniem wyjazdu było spotkanie z Jezusem Miłosiernym w Łagiewnikach, gdzie powierzyliśmy Mu troski naszej parafii i rodzin.