Mikuszowiccy parafianie pod krzyżem wraz z całą Polską…

Organizatorzy słynnej akcji “Różaniec do granic”, która w 2017 r. przywiodła tysiące Polaków na granice kraju do wspólnej modlitwy o Polskę zaprosili w tym roku Polaków na następne, podobne wydarzenie. 14 września w sanktuarium Świętego Krzyża na górze o tej nazwie odbyło się czuwanie modlitewne w intencji przezwyciężenia kryzysu wiary w Kościele.

– Wszystko o czym słyszymy ostatnio, a co nas zasmuca czyli przypadki pedofilii wśród księży, odejścia z kapłaństwa, samobójstwa, profanacje – to wszystko objaw kryzysu wiary w Kościele. Natomiast źródłem odnowy wiary jest Krzyż Chrystusa, dlatego pod nim chcemy się zgromadzić – wyjaśnia Maciej Bodasiński, jeden z organizatorów wydarzenia.

Do czuwania dołączyły się parafie w całej Polsce, w tym i nasza!

Nasze czuwanie rozpoczęło się o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie zebrani wierni przeszli wspólnie Mikuszowicką Golgotę, rozważając stacje Męki Pańskiej w intencji Kościoła. Całość czuwania  zakończyła się pod krzyżem, gdzie wszyscy dokonali uroczystego aktu i wyznani wiary. Wielu parafin przybyło na tą modlitwę z własnymi krzyżami, przyniesionymi z domów.

 

„Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas,którzy dostępujemy zbawienia”.

Św. Paweł (1 Kor 1, 18)