Księże Januszu, Księże Pawle- to był piękny czas…

 

Pożegnania nie należą do najprzyjemniejszych wydarzeń w życiu. Na dzisiejszej Eucharystii licznie zgromadzeni parafianie, przyszli pożegnać-nie!- przede wszystkim podziękować za pracę naszych odchodzących kapłanów-ks. Janusza Barglika SDS i ks. Pawła Radziejewskiego SDS. Spędziliśmy razem 4 lata. Każdy z Was we właściwy sobie sposób wniósł coś innego, coś pięknego do naszej parafii.
Ks. Janusz- pasję do apostolstwa najmłodszym, umiłowanie Eucharystii, rozpatrzenie w
Najświętszy Sakrament, wielką miłość do Słowa Bożego i Kościoła Świętego.
Ks. Paweł-radość, energię, otwartość na każdego człowieka, ogromne poświęcenie dla młodych, pomysłowość i oddanie ludziom bez granic.
Przeżyliście w tej parafii wiele pięknych chwili ale z pewnością były i te trudniejsze-taka jest
droga kapłana.Towarzyszyliśmy Wam na tej drodze, a Wy wiernie oddaliście nam swoje kapłańskie ręce gotowe do posługi. Szczególnie przez ostatnie, trudne miesiące mieliśmy w Was wsparcie i pomocną dłoń!
Po ludzku bardzo chcielibyśmy abyście zostali z nami na dłużej. Jednak bożych skarbów nie
można zatrzymywać dla siebie-dlatego idźcie jak najdalej i nieście Chrystusa wszędzie tam, gdzie Pan Was pośle. Róbcie to z taką pasją i zaangażowaniem jak przez ostatnie lata w Cygańskim Lesie. Pamiętajcie jednak, że tutaj jest Wasz dom, a my  zawsze z wielką radością przyjmiemy Was w nim!