Ks. Biskup z wizytą u kandydatów do bierzmowania.

W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, kandydaci z naszej parafii spotkali się dzisiaj z Ks. Biskupem Piotrem Gregerem. Pierwszym etapem spotkania była wspólna Eucharystia, podczas której Ks. Biskup przypomniał, jak ważna w życiu człowieka  jest modlitwa.  Za przykładem św. Józefa,  ukazał, że „kto słucha Boga, zawsze będzie miał coś do powiedzenia we współczesnym świecie!”.

Kolejna część spotkania odbyła się w dolnym kościele, gdzie zgromadzeni obejrzeli krótką prezentację multimedialną, przedstawiającą pokrótce sylwetkę naszego Pasterza.  Następnie Gości starał się wyczerpująco odpowiedzieć na przygotowane przez młodzież pytania. Z ponad 40 wybrane zostały pytania dotyczące pasji, powołania oraz roli modlitwy w życiu Ks. Biskupa. Dzięki dociekliwości młodych, słuchacze dowiedzie się min. czy Ks. Biskup miał kiedyś sympatię, jaką rolę w życiu odgrywa sport oraz jak odkrył swoje powołanie.

Młodzież miała okazję poznać Ks. Biskupa z bardziej prywatnej strony, co z pewnością sprawi, że stanie się On bliższy ich sercom. Wspólny czas  zakończony został modlitwą w intencji kandydatów do bierzmowania oraz uroczystym błogosławieństwem Ks. Biskupa.