Konkurs Palm Niedziela Palmowa – Cygański Las

W niedzielę palmową do kościoła w Cygańskim Lesie (Mikuszowice Śląskie) ściągały tłumy z żywymi palmami. Jeśli ktoś nie zdążył przygotować jej własnoręcznie, miał jeszcze szansę przed wejściem na Mszę Św. nabyć kilka gałązek, które rozprowadzali ministranci.

Po dziecięcej Mszy Św. ogłoszono konkurs na najładniejszą (nie najwyższą) palmę. Dzieci – oczywiście przy pomocy dorosłych przygotowały związane gałązki poozdabiane ręcznie robionymi kwiatkami z bibuły. Pomimo niesprzyjającej pogody i braku wiosennej zieleni, palmy udało się skomponować.

Spośród wszystkich dzieci wybrano dziesięciu kandydatów, a następnie zwycięską trójkę. Wszyscy otrzymali nagrody. Mamy nadzieję, że za rok palm będzie jeszcze więcej.

[embpicasa id=”6264540501543061201″]