Jordankowy roczek :-) – Cygański Las

Dziecięca Grupa Misyjna “Jordanki” 6 października obchodziła 1 rocznicę swojej działalności. Z tej okazji cała jordankowa rodzina wraz z zaproszonymi gośćmi wspólnie świętowali urodziny.

Choć Dziecięca Grupa Misyjna „ Jordanki” jest mała ciałem to jednak wielka duchem!  W 7 małych dziecięcych serduszkach mieści się ogromna ciekawość świata i chęć pomagania innym.  Dzieciaki które tworzą  grupę, na cotygodniowych spotkaniach poznają  nie tylko problemy misjonarzy na różnych kontynentach ale także kulturę i zwyczaje w jakich żyją dzieci na całym świecie. Dzięki temu uczą się otwartości na każdego człowieka. A w wolnym czasie Jordanki robią to, co najbardziej lubią czyli… szaleją, jeżdżą na wycieczkach, chodzą  na lody czy pizzę czyli dobrze się bawią

Jordanki chętnie włączają się w nabożeństwa modlitewne w parafii, ubogacając je misyjnymi akcentami. Jednym słowem- na nasze maluchy zawsze można liczyć!

Największym dziełem naszej całorocznej pracy było przeprowadzenia akcji „Paczka dla dzieciaczka”, w ramach której zbieraliśmy ubrania dla dzieci w Zambii. Ofiarność naszych parafian  przerosła nasze oczekiwania!  Cała akcja połączona ze słodkim kiermaszem, zakończyła się wysyłką 7 kartonów ubrań do Afryki, z których cieszą się już afrykańskie dzieci.

Ostatnim ważnym zadaniem, jakie podjęła Dziecięca Grupa Misyjna jest szkolna adopcja dzieci z misji salwatoriańskiej w Zambii. Opieką objęliśmy 7-letnią Licie oraz 6-letniego Langsuna.  Jordanki poprzez codzienne wyrzeczenia, zbierają pieniążki, które następnie przekazują swoim rówieśnikom, opłacając im naukę w szkole. Jest to bardzo ważne dla naszych kolegów z Afryki, gdyż nauka daje nie tylko możliwości na przyszłość ale także zapewnia potrzeby dnia codziennego tj. np. wyżywanie.

Jordanki to nie tylko dzieci! Dzięki wspaniałym rodzicom, tworzymy wielką jordankową rodzinę. Zawsze możemy liczyć na pomoc i wsparcie naszych rodziców! To ważne, bo bezinteresowności uczymy się od najmłodszych lat, właśnie wśród najbliższych!

Wspólne świętowanie zakończone zostało uroczystą Mszą Święta w intencji Dziecięcej Grupy Misyjnej.

Sto lat Jordanki!!!!!