IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia parafialne 26 marca 2017 r.

1. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15.
  2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. W Pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  3. Przed oraz po każdej Mszy Świętej czynny jest sklepik parafialny. Można w nim nabyć baranki wielkanocne oraz wiele innych rzeczy, związanych ze zbliżającymi się świętami.
  4. W niedzielę palmową przed każdą Mszą Świętą, ministranci oraz młodzież sprzedawać będą palmy przy wejściu do kościoła.
  5. Przypominamy, że w niedzielę palmową organizujemy konkurs na najładniejszą palmę. Konkurs ten odbędzie się po Mszy św. dziecięcej o godz. 11:00.
  6. Małżonków zapraszamy do wzięcia udziału w 7 –dmiu spotkaniach „Przystańcie w drodze”, które rozpoczynamy już 5 kwietnia (środa). Każde z nich prowadzi inna osoba, a tematyka dotyczy m.in. komunikacji, seksualności, czy nawet finansów.
  7. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  8. Osoby pragnące wyruszyć na pieszą pielgrzymkę do Łagiewnik (30 kwietnia – 3 maja) proszone są o zapisywanie się w zakrystii. Osoby z naszej parafii będą włączone do grupy św. Józefa Bilczewskiego.
  9. Rada Osiedla Mikuszowice Śląskie zaprasza mieszkańców dzielnicy na Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w dniu 31.03. (piątek) o godz. 17.00 w Domu Kultury przy ulicy Olszówki 20.
  10. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii, a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła w kolejny numer parafialnej gazetki „Głos Królowej”, w którym znajduje się między innymi plan tegorocznych rekolekcji.
  11. Zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne Rodziny Radia Maryja, które odbędą się w parafii Chrystusa Króla na Leszczynach w dniu 1 – go kwietnia (sobota) o godz. 9.00. Szczegóły w gablocie.
  12. Towarzystwo Pomocy im św. Brata Alberta będzie kwestować w przyszłą niedzielę na rzecz kuchni społecznej.
  13. Kolejna zbiórka makulatury na rzecz misji odbędzie się w dniach 3 – 10 kwietnia.
  14. W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności Marię Wawryków. Jej duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie….

Na czas przeżywania kolejnego tygodnia Wielkiego Postu

życzymy wytrwałości w postanowieniach wielkopostnych

i Bożego błogosławieństwa.