Dziękczynna pielgrzymka parafialna: Jasna Górka-Pasierbiec-Limanowa

22 września w strugach deszczu grupa parafian wyruszyła na dziękczynną pielgrzymkę maryjną, zorganizowaną przez Redakcję Gazetki Parafialnej oraz Akcję Katolicką.  Choć pogoda i początkowe przygody nie napawały optymizmem, gorące serca uczestników i ciepły doping ks. Rafała dodawały wszystkim optymizmu!

Pierwszym punktem wyjazdu była Msza Święta w sanktuarium na Jasnej Górce. Pielgrzymi poznali historię miejsca, wspólnie modlili się za rodziny naszej parafii. Po Mszy, wszyscy w grocie z cudownym źródełkiem powierzyli się Matce Bożej słowami Litanii Loretańskiej. Po krótkim wypoczynku pielgrzymka ruszyła w dalszą, daleka drogę.

Szybko okazało się, że chmury poszły w swoją stronę pozostawiając nam piękną, jesienną aurę. Po ok. 2 godzinach jazdy pielgrzymi dotarli do sanktuarium MB Pocieszenia w Pasierbcu. Najpierw udali się do kościoła aby oddać hołd Matce Bożej, po czym wszyscy posilili się na wspólnej agapie, przygotowanej przez członkinie Akcji Katolickiej. Oj było słodko 😉  Głównym punktem pobytu w Pasierbcu była wspólna Droga Krzyżowa. Było to piękne nabożeństwo. Kroczenie drogą Jezusa, nowatorsko przedstawioną na pasierbskiej Golgocie było dla wielu z pielgrzymów pięknym doświadczeniem.

Ostatnim punktem parafialnej pielgrzymki było nawiedzenie Bazyliki MB Bolesnej w Limanowej. Ciekawą atrakcją tego miejsca, są maryjne krużganki w których znajdują się miniaturki wizerunków Maryi z niemal całego świata! Po nawiedzeniu muzeum sanktuaryjnego oraz prywatnej modlitwie przed limanowską pietą, wszyscy ruszyli do domu.

 

Tradycyjnie w drodze powrotnej odbył się konkurs dotyczący wyjazdu. Prawa strona autobusu kontra lewa. Pytania dotyczyły miejsc które zostały odwiedzone oraz innych, istotnych informacji związanych z wyjazdem. Tym razem pielgrzymi walczyli zacięcie i wynik zakończył się remisem 😉

Rozśpiewany autobus szczęśliwie powrócił do Cygańskiego Lasu a zadowoleni pielgrzymi gromkimi brawami dziękowali za wspólny czas.

 

W Galerii znajduje się fotorelacja z pielgrzymki.