Biesiada rodzinna 2016

W dniu 11.09 odbyła się biesiada parafialna. Biesiada rozpoczęła się Mszą świętą o godzinie 12:30 w naszym kościele. Po nabożeństwie udaliśmy się na stadion “REKORDU” gdzie odmówiliśmy wspólnie modlitwę i podzieliliśmy się chlebem przy pięknym góralskim śpiewie zespoły “Straconka”.

Imprezę jak co roku prowadzili pani Elżbieta Kupczak oraz pan Bohdan Tomaszczyk nie mogło także zabraknąć pana Ryszarda który rozbawiał nas do łez. Na biesiadzie mogliśmy kupić ciasto, napoje oraz tradycyjne losy w których każdy los coś wygrywał a pod koniec biesiady zostały wylosowane nagrody główne.

Na scenie zobaczyliśmy występy uczniów z Gimnazjum nr 7, w Bieslku-Białej. Nie zabrakło także  atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dzieci mogły wymalować sobie twarze, ulepić z gliny, zrobić zdjęcie w wozie strażackim, zagrać w piłkę oraz wystartować w różnych konkurencjach sportowych.

O godzinie 16.00 odbył się tradycyjny mecz pomiędzy Mikuszowicami Śląskimi a Mikuszowicami Krakowskimi. Mecz z wynikiem 6:0 wygrała drużyna gospodarzy. Po meczu na scenie pojawił się zespół “Baba Jaga” który rozgrzał publiczność do czerwoności.

W przerwie koncertu okoły godziny 18:30 wylosowano 6 nagród głównych z losów które mogliśmy zakupić w trakcie biesiady. O godzinie 19:00 odmówiliśmy Apel Jasnogórski. Po nim rozpoczęła się dyskoteka, jako ostatni akcent biesiadowania.