OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 22 KWIETNIA 2019

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. zostaną odprawione o godzinie 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00 nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 i 19.15.
 2. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze święte będą odprawiane tak jak
  w każdą niedzielę za wyjątkiem Mszy św. o godz. 19.15. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W tym dniu o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do św. Rity. Podziękowania i prośby do świętej można będzie złożyć przed Mszą św.
 3. W Środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
 5. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, któremu oddamy cześć w przyszłą niedzielę, 28 kwietnia.
 6. Małżeństwa sakramentalne zainteresowane wspólnym pogłębianiem więzi z Bogiem i budowaniem więzi rodzinnej opartej na wartościach ewangelicznych zapraszamy do Wspólnoty Domowego Kościoła. Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z ks. Rafałem. Więcej informacji znajdziecie w gazetce parafialnej.
 7. 19 maja zapraszamy na wyjazd do Sanktuarium Św. Rity w Nowym Sączu. Zapisy w Zakrystii. Koszt wyjazdu 35 zł
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym świątecznego numeru naszej parafialnej gazetki „Głos Królowej”. Jednocześnie redakcja dziękuje wszystkim stałym czytelnikom, którzy wspierają to dzieło dobrowolnymi ofiarami. Dzięki nim możliwy był zakup kolorowej drukarki i przygotowanie kolorowego numeru świątecznego.
 9. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Marianna Greffling i Marta Girtler. Ich dusze polecajmy miłosierdziu Bożemu.

 

Serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się byśmy wszyscy mogli jak najlepiej przeżyć uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Szczególne podziękowania składamy Pani Ani układającej kwiaty i grupie „Biblijno–Adoracyjnej” za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy księżom za posługę w konfesjonale i przewodniczenie celebracjom liturgicznym. Dziękuję Panom kościelnym: Romanowi i Stanisławowi za wzmożony wysiłek w tych dniach. Panu organiście Przemysławowi. Dziękuję Służbie Liturgicznej, lektorom i ministrantom, szczególnie za całodzienną adorację w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Dziękuję wszystkim czytającym Słowo Boże i śpiewającym Psalmy, szczególnie czytającym Mękę Pańską. Dziękuję członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za  wielkopiątkowe trwanie przy Grobie Pańskim i za dzisiejszą obecność. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom na kwiaty i nową figurę do Bożego Grobu – zebraliśmy kwotę 3520 zł.. Dziękuję Osobom sprzątającym kościół. Wszystkim adorującym dziękuję za modlitwę i wypraszanie łask dla całej naszej parafii. Za każde dobro składam serdeczne „Bóg Zapłać”.

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Parafianom i Gościom, składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzę wam by te święta zbliżyły każdego z was do Chrystusa. Niech Zmartwychwstały Chrystus wnosi w wasze życie i w życie waszych rodzin i przyjaciół radość, miłość, pokój. Niech da wam moc abyście zmieniali swoje życie. Niech wasze rodziny będą szczęśliwe a wiara w Zmartwychwstałego Pana czyni was prawdziwymi Jego uczniami. Życzę  miłych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Niech Zmartwychwstały Chrystus, Wam wszystkim błogosławi  i obdarza wszelkimi potrzebnymi łaskami.                     Radosnego Alleluja!

 
                                                              Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz