OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIX Niedziela Zwykła 12 sierpnia 2017

1. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy:
    • We wtorek – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszej Diecezji. Polecajmy Bogu wszystkie sprawy naszego lokalnego kościoła.
    • w środę, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP. W Polsce nazywana jest świętem „Matki Bożej Zielnej”. Msze święte z poświęcenie ziół i kwiatów w porządku niedzielnym.
    • w piątek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

II   OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, jutro tj. 13.08 br. O 18.00 Msza św. a po niej procesja
    i adoracja do godz. 20.00.

1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30;
    Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17 do 18. Codziennie od 7-18 kościół jest otwarty, dlatego zapraszamy do nawiedzania kościoła.

1. Informujemy, że uroczystość odpustową naszej parafii będziemy przeżywać 26 sierpnia br.. Biesiada Parafialna odbędzie się w niedzielę 9.09 br. przy naszym kościele. Prosimy o składanie fantów w zakrystii. Prosimy również życzliwe osoby o upieczenie ciasta.

1. Zbiórka makulatury w tym miesiącu od 24 do 31 sierpnia.

1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W zakrystii: dostępny jest nr „Gościa Niedzielnego” „ Niedzieli”, Źródła a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła „Głos Królowej”.

1. Dziecięca grupa misyjna Jordanki serdecznie dziękuje wszystkim parafianom za zaangażowanie w akcję „Paczka dla dzieciaczka”. Dziękujemy tym co przynieśli ubrania oraz złożyli ofiarę za ciasto. Zebraliśmy 1750,60 zł. pozwoliło to opłacić wysyłkę.

III   OGŁOSZENIA INNE

1. Zapraszamy na uroczystości ku czci św. Maksymiliana Kolbego w 77 rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Odbędą się one w Auschwitz-Birkenau 14 sierpnia b.r. (wtorek), szczegóły w gablocie.
    .
  2. XI nocne czuwanie naszej diecezji w sanktuarium Maryjnym na Jasnej Górze odbędzie się
    17-18.08 br. Szczegóły w gablocie.
  3. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Małgorzatę Mika oraz śp. Jana Siudę – wieloletniego organistę naszej parafii, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek 14.08.18, w naszym kościele. O godz. 12:30 różaniec, o godz. 13:00 Msza Święta pogrzebowa. Ich duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia i tym wszystkim, którzy wypoczywają na terenie naszej parafii życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata

Ks. Wiesław Ogórek SDS