Na ostatnim spotkaniu Dziecięcej Grupy Misyjnej Jordanki dzieciaki odwiedził niezwykły  gość! Prosto z Ameryki Południowej na urlop przyjechała świecka misjonarka Pani Gabriela Filonowicz, która pochodzi z Bielska-Białej. Nasi mali misjonarze mieli okazję poznać prawdziwą misjonarkę, która już kilkanaście lat pracuje w Peru. Dowidzieli się jak wygląda codzienne życie ich rówieśników, min. dlaczego niektóre dzieci nie znają nawet daty swojego urodzenia oraz jakim cudem, domy niektórych Peruwiańczyków odpływają nocą… Poznali także lokalne przysmaki i dotknęli pamiątek przywiezionych z drugiego końca świata. Pani Gabriela w bardzo ciekawy i barwny sposób opowiedziała o swojej posłudze wśród dzieci, ich marzeniach i problemach. Dla naszych parafialnych misjonarzy bardzo ważna jest świadomość tego, w jak różnych warunkach i kulturach żyją dzieci na całym świecie i jak bardzo potrzebna jest dla nich pomoc!

Bardzo się cieszymy, z tego owocnego spotkania. Niech kwitnie przyjaźń polsko-peruwiańska 🙂 Pani Gabrieli życzymy dużo siły i zapału, szczególnie w niełatwym wyzwaniu misyjny które na nią czeka! Jordanki będą wspierać to piękne dzieło swoją modlitwą!

Please enter Google Username or ID to start!
Example: clip360net or 116819034451508671546
Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow