Zapraszamy na uroczystości odpustowe w naszej parafii 23.08.2020 r.

W przyszłą niedzielę 23 sierpnia przeżywać będziemy odpust parafialny. Uroczystą sumę o godz. 12.30 odprawi ks. Dariusz Babula SDS – proboszcz parafii w Bystrej Śląskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. naszych parafian, młodzież, ministrantów, dzieci. Zachęcamy do uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Do uzyskania odpustu zupełnego wymaga się:

1. Spowiedź św. (może być kilka dni wcześniej).

2. Komunia św. (w dowolnej intencji).

3. Modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. (nie musimy znać tych intencji, a odmówić możemy np. jedno „Ojcze nasz…” i jedno „Zdrowaś…”).

4. Wyzbyć się przywiązania do wszelkich grzechów, nawet lekkich (jest to raczej stan duszy, a nie jednorazowa czynność do wykonania).

5. Pobożne nawiedzenie mającej swą uroczystość świątyni i odmówienie w jej wnętrzu modlitw: „Ojcze nasz…” i „Wierzę…”.

Okazja do spowiedzi św. przed uroczystością odpustową będzie w sobotę od godz. 17.00-18.00.


W tym roku nie organizujemy Biesiady parafialnej. Jednak w przyszłą niedzielę 23sierpnia o godz. 17.00 pragniemy zaprosić wszystkich parafian i gości na uroczysty koncert odpustowy w wykonaniu skrzypka Piotra Sadowskiego wraz z orkiestrą im. Telemana.