Ogłoszenia parafialne XIX Niedziela zwykła 14 sierpnia 2016 r.

 1. Łączymy się duchowo z pielgrzymami naszej Diecezji, którzy pielgrzymują na Jasną Górę.  Eucharystia na zakończenie pieszej pielgrzymki odbędzie się 11 sierpnia o godz.14.00  na Wałach Jasnogórskich.
 2. Serdecznie zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. W tym tygodniu liturgicznym obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika;
 • we wtorek – wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy;
 • w środę – wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
 • w czwartek – wspomnienie św. Klary;
 • w sobotę – uroczystość Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Również w sobotę, 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. O godz.18.30 Droga Światła, po niej Msza św. oraz czuwanie modlitewne do godz. 21.00. O poprowadzenie czuwania prosimy Koło Różańcowe.

 • W niedzielę – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej diecezji. Módlmy się w intencji całej Diecezji oraz polecajmy Bogu naszych biskupów, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę.
 • W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożoną makulaturę i za złożone ofiary na Dom Pomocy Społecznej „Józefów”. Zebrano 2931 zł.
 2. Zapraszamy wiernych do Oświęcimia do udziału w uroczystościach ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego w 75 rocz. jego męczeńskiej śmierci, w niedzielę 14 sierpnia. Uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 10.30.
 3. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii, a w wakacyjną wkładkę „Głos Królowej” przy wejściowych drzwiach z kościoła.
 4. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby prac wykonywanych na terenie naszej parafii.
 5. Nastąpiła zmiana terminu naszej parafialnej „Biesiady”. Tegoroczna „Biesiada” odbędzie się w niedzielę 11 września. Fanty można składać w zakrystii lub na plebanii.

 

 

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, miłym gościom  i                            sympatykom naszego kościoła życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Świata.