OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV Niedziela Zwykła 20 listopada 2022 r.

                          I   KALENDARZ LITURGICZNY
 • w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania najświętszej Maryi Panny.
 • We wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
 • czwartek– wspomnienie świętych męczenników narodu wietnamskiego: Andrzeja Dunc-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
II   OGŁOSZENIA
 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Módlmy się w intencji członków Akcji Katolickiej z racji ich święta. Jest to również święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Zachęcamy chłopców do służby przy Ołtarzu i modlimy się w tej intencji. Dzisiaj dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 25 po każdej Mszy św. występują z programem patriotyczno religijnym. Po Mszach Świętych kwestują na Hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
 2. W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z wypominkami o godzinę 17.30

– dzisiaj z ul. Olszówka

– w poniedziałek z ul. Argentyna, Ambrożego i Ciasna.

– we wtorek z ul. Derkaczy, Willowej, Jemiołowej, Koła Żywego Różańca

– w środę z ul. Jaskółczej, Tęczowej, Suchej. Laskowej, Miłej, Partyzantów,    Małkowskiego

– w czwartek z ul. Pogodnej, Pocztowej. Trzmielów, Grzybowej, Jabłecznej, Piwnej.

– w piątek z ul. Promiennej, Sarniej. Kalinowej, Cygański Las, Ustronie, Długiej.

– w sobotę  z ul. Srebrnej, Pszczelej, Czołgistów, Tenisowej, Żelaznej.

– w przyszłą niedzielę z ul. Podleśnej, Dzięciołów, Junackiej, Kąpielowej, Przyjemnej, Stefanki.

 1. We wtorek, 22 listopada, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 – 18.00
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa z wypominkami.
 4. W czwartek 24 listopada odbędzie się kolejne uwielbienie przygotowane przez wspólnotę Bagno oraz zespół z Mszy Św. młodych. Tym razem będzie to muzyczna modlitwa za zmarłych. Uwielbienie rozpocznie się Eucharystią o 18:00.
 5. W sobotę, 26 listopada, w godzinach od 11 do 14, w Centrum Handlowym „Sfera”,   odbędzie się  Rodzinny Konkurs w Kręgle. Prosimy o zapoznanie się z godzinami gry. Informacje na tablicy ogłoszeń i na facebooku. Ogłoszenie wyników odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny. W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się obrzęd pobłogosławienia opłatków.
 7. Podczas tegorocznego Adwentu zapraszamy wszystkich parafian do udziału w katechezach rekolekcyjnych, które będą wygłaszane przez ks. Kamila Leszczyńskiego SDS w każdą niedzielę na mszy młodych o 19:15. Szczegółowy plan wraz z zagadnieniami, które będą poruszane na coniedzielnych mszach znajduje się na plakatach.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
 9. Do wieczności odeszła śp. Aniela Kwaśna. Duszę zmarłej polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata

                                                                  

                                                                             Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz