OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela Zwykła 18 września 2022 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY
 

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła

18 września 2022 r.

 • We wtorek – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
 • W środę – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 • W piątek – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 • W sobotę – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej.
 

II   OGŁOSZENIA

 1. W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.  Ofiarą do skarbon wspieramy diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30
 3. W czwartek, 22 września, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 5. Zbiórka dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy chłopców do służenia podczas liturgii.
 6. W poniedziałek 26 września zapraszamy na spotkanie do dolnego kościoła o godz. 19.00 wszystkich rodziców ministrantów i lektorów.
 7. W dalszym ciągu można pobierać deklaracje do bierzmowania. Wszyscy, którzy jeszcze nie przystąpili do tego sakramentu z naszej wspólnoty parafialnej (w tym dorośli), mogą pobrać deklaracje przy wyjściu z kościoła, a następnie po wypełnieniu przynieść je do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Jeżeli kandydaci do bierzmowania nie byli ochrzczeni w naszej parafii do deklaracji należy dołączyć świadectwo Chrztu Św. Deklaracje należy złożyć do 25 września br.
 8. Dziecięca Grupa Misyjna JORDANKI zaprasza w najbliższą niedzielę na kiermasz domowych wypieków. Po każdej Mszy świętej będzie można nabyć słodkości, wspierając tym samym salwatoriańskie placówki misyjne.
 9. Dziękujemy za złożone ofiary na pokrycie kosztów związanych z remontem organów. Zebrano kwotę 8456 zł i 32 gr. Bóg zapłać za ofiarność.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

                                                                                                                                     Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz