OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16 września 2018 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • We wtorek, 18 września –święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
 • W czwartek, 20 września – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong hasano i Towarzyszy.
 • W piątek, 21 września – święto św. Mateusza.

 

II   OGŁOSZENIA
 1. W dniu dzisiejszym, z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, zbieramy ofiary do skarbon na działanie radia „Anioł Beskidów”
 2. We wtorek o godz. 6.30 zapraszamy na Mszę św. imieninową Pana kościelnego Stanisława. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i polecamy waszym modlitwom.
 3. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 4. W czwartek, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
 5. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy w na pierwsze spotkanie do salki pod kościołem w czwartek o godz. 17.00.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie „Biesiady parafialnej”, jak również i tym, którzy wzięli w niej udział. Dochód z „Biesiady” przeznaczony jest na ocieplenie stropu kościoła.
 7. Dziękujemy grupie adoracyjno-biblijnej za poprowadzenie adoracji podczas Nabożeństwa Fatimskiego.
 8. Od 21 – 29 września zostanie podstawiony kontener na makulaturę.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych na Jasnej Górce koło Żywca, w Pasierbcu i Limanowej. Wyjazd 22 września. Koszt 55 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Chętni na wyjazd do Krakowa, do św. Rity, mogą zapisać się w zakrystii.
 11. Przy wyjściu z kościoła można pobierać deklarację do bierzmowania, a następnie po ich wypełnieniu przynieść je do zakrystii.
 12. Od dzisiaj można zamawiać intencje na 2019 r.
 13. W sobotę 22 września zapraszamy na 55 pokutny marsz różańcowy za Ojczyznę, rozpoczęcie o godz. 15.00 w kaplicy kościoła NSP Jezusa.
 14. Straż Miejska w Bielsku-Białej wraz z Radą Osiedla w Mikuszowicach Śl. informuje, że 18 września br. przy siedzibie Rady Osiedla, ul. Olszówki 20 (końcowy przystanek „1”), w godz. 17.00 – 19.00 odbędzie się bezpłatne znakowanie rowerów. Zapraszamy.
 15. Dom Kultury w Olszówce zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia, są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.
 16. Zapraszamy serdecznie na pielgrzymkę do Włoch z okazji 40- lecia wyboru na papieża św. Jana Pawła II. Wyjazd odbędzie się od 12.10 do 21. 10. 2018 z parafii NMP Królowej Polski w B.B. Bliższe informacje znajdziecie na ulotkach wyłożonych w kościele. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Januszem.
 17. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, dostępny jest nowy nr „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „ Niedzieli”, oraz kolejny nr gazetki parafialnej „Głos Królowej”’

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.            

                                                                   Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz