OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła 4 września 2022 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY
 • W poniedziałek – wspomnienie błogosławionej Marii od Apostołów. Założycielki Kongregacji Sióstr Salwatorianek.
 • W środę – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.
 • W czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 • W sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 

II   OGŁOSZENIA

 1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 3. W czwartek, obchodzimy święto Narodzenia najświętszej Maryi Panny które jest świętem patronalnym Towarzystwa Boskiego Zbawiciela – Salwatorianów. Waszej modlitwie polecamy Salwatorianów na całym świecie a szczególnie kleryków i braci, którzy w tym dniu złożą śluby zakonne.
 4. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 12 września o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 5. Zapraszamy młodych ludzi na spotkania formacyjne.  Młodzież studiującą oraz postakademicką zapraszamy na spotkania wspólnoty Bagno, które odbywają się w każdy czwartek oraz zapraszamy młodzież licealną na spotkania RMSu, które odbywają się w każdy piątek. Spotkania rozpoczynają się mszą św. o 18:00
 6. W zakrystii można zapisać się na wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 17 września. Szczegóły na plakacie.
 7. Od przyszłej niedzieli będzie można zamawiać intencje na 2023 r.
 8. Zakończony został remont organów w naszym kościele. Całkowity koszt remontu wyniósł 38 tyś. złotych. Jako ciekawostkę dodam, że nasze organy składają się z 2289 piszczałek grających. W prospekcie jest 67 piszczałek niemych. Najdłuższa piszczałka drewniana ma ok. 5 metrów a najkrótsza kilka milimetrów. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z remontem organów.
 9. W gablocie parafialnej znajduje się informacja na temat projektu „Zielone światło z zabytkowym parku Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej”.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

 

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

 

                                                                                      Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz